Ветеранът Икер Касияс напомни за най-добрите си дни, като се отчете с фантастично спасяване, за да помогне за победата на Порто над Спортинг с 2:1 в португалско дерби.

Бившият страж на Реал Мадрид спря удар на Монтеро от упор в 86-ата минута, за да запази ценния успех на Драконите.

Преди това Иван Маркано бе дал аванс на домакините през първото полувреме, но малко преди паузата Рафаел Леао изравни за състава от Лисабон.

Брахими обаче отново даде аванс на Порто в 49-ата минута, след което 36-годишният Касияс излезе на сцената, за да запази важния успех в последните минути.

С победата Порто продължава без загуба след 25 кръга, като има 67 точки, с 8 повече от Бенфика и Спортинг, като все пак Орлите имат мач по-малко, така че битката за титлата продължава.