Бразилия доказа статута си на един от фаворитите за световната титла при победата с 3:0 като гост на домакина на Мондиал 2018 Русия. На стадион „Лужники“, който ще бъде домакин на големия финал през лятото, южноамериканците вкараха три безответни гола през второто полувреме, което бе достатъчно за победата.

Жоао Миранда даде аванс на Бразилия в началото на второто полувреме, а след това Филипе Коутиньо от дузпа и Паулиньо довършиха домакините.

Двубоят започна със страхотен пропуск на Габриел Жезус още в 5-та минута на мача. Нападателят на Манчстър Сити получи прекрасен пас в наказателното поле на Русия и отправи добър удар, но Игор Акинфеев успя да отрази.

Последва равностойна игра, като постепенно домакините успяха да погледнат по-смело към противниковата врата. В 32-та минута Александър Самедов отправи страхотен далечен удар, но Алисон спаси. Последва пропуск пред отсрещната врата на Дъглас Коста, но най-сериозното положение бе за Русия. В 36-та минута Фьодор Смолов бе намерен на границата на малкото наказателно поле, но стреля силно над гредата.

Втората част започна с натиск на Бразилия и само три минути след подновяването на играта Паулиньо пропусна да отбележи. Халфът на Барселона обаче стреля в обсега на Акинфеев. Южноамериканците все пак вкараха малко след това. В 53-та минута Тиаго Силва отправи силен удар с глава след центриране отдясно. Акинфеев спаси, но Жоао Миранда се ориентира най-бързо в обстановката и с удар от близо направи 1:0.

След час игра изглеждаше, че всичко ще приключи. Паулиньо бе фаулиран в наказателното поле на Русия от Алексей Кулбаков, а Филипе Коутиньо вкара без проблеми отсъдената дузпа. Самият Паулиньо направи 3:0 в 68-та минута. Халфът на Барса засече с глава прекрасен пас на Вилиан отдясно.

Русия – Бразилия 0:3

0:1 Жоао Миранда 53‘

0:2 Филипе Коутиньо 62‘-дузпа

0:3 Паулиньо 66‘

Русия: Акинфеев, Гранат, Кутепов, Кудряшов, Самедов (80 – Смолников), Зобнин (85 – Ерохин), Глушаков (63 - Ан Миразчук), Головин, Комбаров (76 – Жирков), Ал. Миранчук (53 – Дзагоев), Смолов (71 – Заболотний)

Бразилия: Алисон, Марсело, Миранда (86 – Жаромел), Силва, Алвеш (83 – Фагнер), Паулиньо (71 – Аугусто), Каземиро, Коутиньо (79 – Тайсон), Коста, Вилиан (79 – Фред), Жезус (65 – Фирмино)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/BkBqRZ1LlUU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>