Дженоа и Сампдория завършиха 1:1 в среща от 13-ия кръг на Серия "А". Попадението за символичните гости в срещата реализира Фабио Куалярела в 8-ата минута, а в 17-ата минута Пьонтек изравни след точно изпълнение на дузпа.

Това бе 71-ото "Дерби дерби дела Лантерна" в италианския шампионат, което идва само няколко месеца след зловещата трагедия с рухването на "Понте Моранди".

Двата отбора на Генуа са един друг средата на таблицата, като разликата помежду им е само една точка. Дженоа е на 13-а позиция с 14 точки, а Сампдория е 12-и с 15 пункта.

В 8-ата минута Сампдория поведе в резултата с гол на Фабио Куалярела, който засече с глава центриране на Гастон Рамирес.

Дженоа изравни след девет минути чрез Кшищоф Пьонтек. Полският нападател се възползва от грешка в защитата на Сампдория, след която Аудеро събори в наказателното поле. Главният съдия Даниеле Довери отсъди дузпа, която потърпевшият реализира.