Олимпик Марсилия спечели гостуването си на Амиен с 3:1 в последна среща от 14-ия кръг на Лига 1. Футболистите на Руди Гарсия вече заемат петата позиция с 25 точки, домакините остават 16-ти с 13 пункта.

Хеттрик за Марсилия отбеляза Флориан Товен, с който бе постигнат обрата. Амиен поведе изненадващо още в 8-ата минута чрез Бакайе Дибаси. Защитникът се възползва от грешка на Стив Манданда и от няколко метра не сбърка.

Товен изравни в 26-ата минута с красиво изпълнение. Френският национал изведе Олимпик Марсилия напред в резултата в 80-ата минута. Той изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

В 82-ата минута Дмитри Пайе пропусна дузпа, която преди това сам си бе спечелил. Товен оформи своя хеттрик във втората минута на добавеното време.