ПСЖ допусна второ поредно равенство във френската лига, след като стигна само до 1:1 на терена на Страсбург.

През уикенда Принцовете направиха 2:2 с Бордо, а сега отново не успяха да спечелят, което разбира се не е проблем, тъй като преднината им продължава да бъде достатъчно голяма.

Томас Тухел даде почивка на звездите Неймар, Мбапе и Ди Мария, като бразилецът не бе в групата заради лека контузия, а и аржентинецът не бе сред 18-те.

Парижани имаха предимство през първото полувреме, но изостанаха малко преди края му, когато Тило Керер игра с ръка и направи дузпа, която Кени Лала реализира.

След почивката Тухел веднага пусна Мбапе и това даде резултат. Французинът спечели наказателен удар, който Единсон Кавани превърна в 10-ия си гол за сезона в 71-ата минута.

В края Алфонс Ареола спаси опасен удар на Томасон, за да запази равенството, но „Стад де ла Мено” отново донесе проблеми на ПСЖ, който загуби на този стадион през миналия сезон.

Шампионите така или иначе остават твърдо начело с 44, с 14 повече от Лил. Страсбург е 9-и с 22 като в последните си 9 мача тимът има само едно поражение.