С два гола на плеймейкъра Димитри Пайе Олимпик Марсилия победи с 2:1 Олимпик Лион в дербито на 13-ия кръг на Серия "А".

Победата изкачи тима от пристанищния град на второ място в класирането, а домакините удържаха преднината си, макар повече от половин час да играха с човек по-малко.

Пайе откри резултата в 18-ата минута от дузпа, а отново той с удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0 минути преди почивката.

В 59-ата минута Муса Дембеле върна един гол за гостите от Лион, а надеждите на "хлапетата" поне за точка се съживиха съвсем в 64-тата минута, когато бранителят на домакините Алваро бе изгонен с директен червен картон за събаряна на противников играч, излизащ сам срещу вратаря.

С човек повече гостите обградиха вратата на Марсилия, но до края така и не успя да превземат вратата на Стийв Манданда отново.

В класирането марсилци събраха 22 точки и изостават с осем от лидера Пари Сен Жермен. За Олимпик Лион поражението бе пето от началото на сезона и тимът остава на 14-о място с 16 точки.