Торонто се наложи над гостуващия Детройт с 5:4 след продължение и записа четвърта поредна победа в Националната хокейна лига.

Домакините изравниха 7.6 секунди преди края на редовното време, след като Джон Таварес направи отклоняване пред вратата след изстрел на Джейк Гардинър.

В 1:53 минута на продължението Каспери Капанен с втория си гол в срещата донесе успеха на канадците, които с актив от 52 точки заемат второто място в лигата. Моргън Райли и Фредерик Готие също вкараха, а вратарят Гарет Спаркс направи 26 спасявания.

За гостите се разписаха Франс Нилсен, Филип Хронек, Михаел Расмусен и Кристофър Ен, а Джонатан Берние парира 19 изстрела. Последният в класирането в НХЛ Лос Анджелис постигна трети последователен успех след 4:3 с продължение в залата на вицешампиона Лас Вегас.

Тайлър Тофоли вкара след 100 секунди в допълнителното време, а гостите събраха 31 точки. Майкъл Амадио, Алекс Аяфало и и Джеф Картър също се разписаха за гостите, а Калвин Питърсън блокира 22 удара. Томаш Ношек, Райли Смит и Райън Рийвс бяха точни за домакините.

Себастиан Ахо и Теуво Теравайнен завършиха с по два гола и по две асистенции, а Каролина разгроми гостуващия Бостън с 5:3. Джъстин Фолк също вкара за домакините, които бяха загубили пет от предишните си шест срещи. Райън Донато се отличи с две попадения за Бостън, а Туука Раск спаси 32 изстрела, но това не беше достатъчно.

Алекс Галченюк се разписа два пъти в редовното време, а след това единствен реализира при дузпите и донесе победата на Аризона срещу домакина Сан Хосе с 4:3. Вратарят на гостите Дарси Кюмпер парира 35 удара. Сергей Бобровски отрази всичките 39 изстрела към вратата си и записа втори "шътаут" за сезона и общо 26-и в кариерата си, с което помогна на Кълъмбъс да спечели гостуването си на Ню Джърси с 3:0.

Артьоми Панарин се отличи с гол и асистенция, а Кам Аткинсън и Оливер Бьоркстранд също вкараха. Кълъмбъс записа четвърти пореден успех и заема второто място в дивизия Метрополитън с 45 точки. Нолан Патрик единствен реализира при дузпите и донесе успеха на Филаделфия с 3:2 срещу домакина Ню Йорк Рейнджърс.

Михаел Рафл и Уейн Симъндс се разписаха в редовното време, а стражът Михаел Нойвирт направи 32 спасявания. Крис Крейдър и Буу Найвс с дебютния си гол за сезона се отличиха за Рейнджърс, който има само две победи в последните си десет мача.

Джейс Хорлюк вкара първите си две попадения в НХЛ, а Джаред МакКан и Франк Ватрано по добавиха гол и асистенция, при успеха на Флорида с 6:3 в залата на Чикаго. Дилън Стром се отличи с гол и две асистенции за домакините, които прекъснаха серия от три поредни победи.