Интер продължава колебливото си представяне от началото на годината и шокиращата загуба от опашкаря Болоня с 0:1 бе поредното доказателство. Дни след като “нерадзурите” отпаднаха драматично от Купата на Италия, хората на Лучано Спалети не направиха много, за да стигнат до успеха.

Федерико Сантандер вкара в 33-та минута след центриране от ъглов удар, а този резултат се запази и до края на срещата. Така Синиша Михайлович дебютира по най-добрия начин като треньор на Болоня. По време на самия двубой феновете на домакините освиркваха продукцията на любимците си. Така напрежението върху Лучано Спалети продължава да расте, а слуховете за смяната му се засилиха още повече, след като преди дни Антонио Конте бе забелязан в централата на клуба.

Интер е на трето място в класирането с 40 точки, на цели 11 зад втория Наполи и на 5 пред Милан. “Росонерите” обаче имат мач по-малко, тъй като по-късно тази вечер гостуват на Рома в дербито на кръга. Болоня пък остава под чертата - на 18-та позиция със 17 точки.

Интер игра със специален екип, като имената на играчите бяха изписани на китайски заради Китайската Нова година. Играчите на Лучано Спалети сякаш бяха в празнично настроение и през първото полувреме дадоха много “подаръци” на домакините. Още в 8-та минута Самир Ханданович трябваше да се намесва след удар на Ерик Пулгар. Малко след това Мичел Дийкс центрира в наказателното поле, но Федерико Сандандер не успя да отправи хубав удар.

След половин час игра Болоня изгради прекрасна контраатака, а на върха й отново бе Сантандер. Ханданович обаче направи невероятно спасяване. При последвалия ъглов удар Ерик Пулгар центрира топката към близката греда, където Сантандер се пребори със Стефан де Фрай и насочи топката под гредата за 1:0.

Интер опита да изравни до почивката, но Матиас Весино стреля над вратата, след като получи хубаво подаване от Далберт. В 43-та минута Мауро Икарди направи страхотен пропуск, след като бе изведен на скорост срещу стража на домакините, но си поведе дълго топката и Скорупски успя я улови.

След почивката Интер опита да промени развоя на срещата, но в 51-та минута Скорупски отрази мощен удар на Наинголан. След час игра и резервата Лаутаро Мартинес се отчети с голям пропуск. Аржентинецът бе намерен на метри от голлинията с хубаво центриране, но не успя да насочи с глава топката в опразнената врата.

В 80-та минута и Иван Перишич имаше шанс да изравни, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите. Седем минути по-късно Андреа Ранокия отправи страхотен удар с левия крак, но Скорупски отново отрази.

Интер - Болоня 0:1

0:1 Федерико Сантандер

Интер: Ханданович, Соареш (79 - Ранокия), Де Фрай, Шкриняр, Далберт, Весино, Брозович, Наинголан (68 - Марио), Кандрева (46 - Мартинес), Перишич, Икарди

Болоня: Скорупски, Мбайе, Еванджелиста, Дийкс, Ларанджейра (50 - Гонсалес), Поли, Пулгар, Сориано, Орсолини, Паласио (75 - Крейчи), Сантандер (87 - Дестро)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/88UqvXnSyq0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>