Интер прекъсна серията си от три поредни мача без победа във всички турнири, след като надделя над СПАЛ с 2:0 на своя "Джузепе Меаца".

Това стана в среща от 27-ия кръг на Серия "А", а след нея грандът от Милано е 4-и в класирането с актив от 50 точки и е само на един пункт зад третия в таблицата Милан.

Отборът на гостите пък е 16-и с 23 точки след този сблъсък и е само на 2 точки зад опасната зона.

Политано откри за домакините в 68-ата минута, за крайния резултат точен бе Галярдини в 77-ата.

Срещата започна с добро темпо, но въпреки това през първото полувреме като цяло нямаше особено много интересни моменти.

В 16-ата минута Лаутаро отправи нелош удар, който обаче премина над напречната греда и така отборът домакин пропусна нелош шанс. В 31-ата минута Лаутаро вкара след блестящ удар в долния ляв ъгъл, след като бе намерен с превъзходно подаване от Асамоа.

Съдията обаче реши да посочи VAR като арбитър за крайното решение, дали ще има гол заради подозрения за игра с ръка, а след намесата на системата за видеоповторение попадението бе отменено, тъй като в ситуацията при гола е имало игра с ръка.

В 42-ата минута домакините получиха нов удар и Брозович бе заменен принудително от Кандрева, след като се контузи, а до почивката нямаше попадения.

Второто полувреме започна също с добро темпо, но през първите минути от него нямаше кой знае какви моменти пред двете врати.

Все пак логичното обаче се случи и в 68-ата минута Политано откри за Интер. Той бе намерен в наказателното поле и между трима противникови играчи само на метър след границата му с хубав удар по земя матира противниковия страж.

В 77-ата минута Галярдини реши всичко в полза на Интер, в този мач. След центриране на Соареш топката попадна в него и с плътен удар около точката на дузпата успя да вкара топката в мрежата.

До самия край нямаше повече попадения и резултатът се запази.

ИНТЕР - СПАЛ 2:0
1:0 Политано 68
2:0 Галярдини 77

Интер: Ханданович, Миранда (46 - Ранокия), Де Врай, Далберт, Соареш, Брозович (42 - Кандрева), Галярдини, Асамоа, Марио, Политано (74 - Валеро), Мартинес

СПАЛ: Вивиано, Фарес, Фелипе (73 - Палоски), Викари, Бонифаци, Мисироли, Шитерела, Валоти (62 - Дикман), Куртич, Флокари (83 - Антенучи), Петаня