Интер и Рома завършиха наравно 1:1 в двубой от 33-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Двата отбора спретнаха здрав мач в търсене на трите точки, но видимо бяха с изравнени сили. "Вълците" поведоха в резултата, благодарение на Стефан Ел Шаарауи (14'). През втората част Иван Перишич (62') възстанови равенството.

Така Интер вече е с 61 точки на третото място, с 6 по-малко от втория Наполи. Рома продължава битката за местата, даващи правото за участие в Шампионска лига. "Вълците" са 5-и с 55 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8mqPez-afA4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна добре за гостите, които пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата още в 6-ата минута. Александър Коларов получи прекрасно подаване на ръба на наказателното поле. Бранителят шутира, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

Три минути по-късно футболистите на Интер отговориха с добра атака. Лауро Мартинес засече с глава центриране дълбоко в пеналтерията. Точният му удар с глава целеше долния ляв ъгъл, но Антонио Миранте се отличи с прекрасна изява, отклонявайки топката в гредата.

В 14-ата минута "вълците" поведоха в резултата. Стефан Ел Шаарауи се измъкна зад съперниците и с прекрасен техничен удар не остави шансове на Самир Ханданович - 0:1.

В следващите минути стаписаните домакини се опитаха да върнат попадението, но трудно стигаха до опасности в наказателното поле на Рома.

Все пак в края на полувремето "нерадзурите" пропуснаха две много добри положения да изравнят. Първо Квадво Асамоа се включи добре в пеналтерията и шутира от опасна близост до вратата. Ударът му обаче беше блокиран от защитник на "вълците". Малко след това Данило Д'Амброзио скочи за центриране в зоната пред вратата и нанесе добър удар с глава, който обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 49-ата минута пред Лаутаро се откри прекрасен шанс за изравнително попадение, но аржентинецът стреля право в Миранте с глава след центриране отдясно на Политано.

В 51-ата минута пък "вълците" пък отговориха с положение за гол, което бе пропуснато от Лоренцо Пелегрини, като от добра позиция халфът не намери топката добре.

В 62-ата минута "нерадзурите" изравниха. Прекрасно центриране отдясно на Данило Д'Амброзио дълбоко в наказателното поле стигна до Иван Перишич, който с плонж прати топката във вратата.

Три минути по-късно домакините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от доста добра позиция. Перишич застана зад топката, но шутът му бе неточен.

В 88-ата минута Джъстин Клуиверт завъртя топката в наказателното поле, но един от защитниците внимаваше и я изчисти встрани.

Интер - Рома 1:1

Голмайстори: Стефан Ел Шаарауи (14'), Иван Перишич (62')

Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Де Врай, Шкринар, Асамоа, Весино, Иглесиас, Политано (Кейта 84'), Наинголан (Икарди 54'), Перишич, Мартинес (Марио 79')
Треньор: Лучано Спалети

Рома: Миранте, Флоренци, Фасио, Жуан, Коларов (Дзаниоло 46'), Кристанте, Н'Зонзи, Юндер, Пелегрини (Клуиверт 81'), Ел Шаарауи, Джеко
Треньор: Клаудио Раниери