Интер си върна първото място на върха в класирането на Серия А, слд като победи с 3:1 като гост Наполи. “Нерадзурите” бяха изместени временно от върха от Ювентус, но изиграха пореден стабилен мач и си тръгнаха с трите точки от един от най-негостоприемните стадиони в Италия. Това бе първи успех на "нерадзурите" на "Сан Паоло" от 1997 г.

Ромелу Лукаку за пореден път бе сред водещите фигури за тима на Антонио Конте, като вкара два гола в рамките на 19 минути - между 14-та и 33-та. Така белгиецът вече има 14 гола в Серия А този сезон и измести от второто място Кристиано Роналдо. Лидер с 19 е Чиро Имобиле от Лацио. Иначе до почивката Аркадиуш Милик намели със седмото си попадение в първенството, а през втората част Лаутаро Мартинес подпечата трите точки.

Така Интер отново е лидер в класирането с 45 точки, колкото има и Ювентус, но “нерадзурите” са с по-добра голова разлика. Наполи се смъкна до 8-та позиция с 24 т.

Двата отбора изиграха много добър мач, а положенията и пред двете врати бяха доста. Особено през първото полувреме. Домакините първи пробваха да вкарат и още във втората минута Аркадиуш Милик прати топката над гредата след хубаво центриране на Лоренцо Инсинье.

Последваха две изгодни ситуации, които се откриха пред Лукалу. В първия случай удара на белгиеца бе блокиран, а в 8-та минута Алекс Мерет отрази. Така се стигна до 14-та минута, когато Интер поведе.

Джовани Ди Лоренцо се подхлъзна в централната зона и позволи на Лукаку да пробие на скорост. Таранът мина с топка в крак близо 50 метра и от границата на наказателното поле я насочи неспасяемо зад Мерет за 1:0.

Домакините опитаха да реагират и техен гол в 25-та минута бе отменен заради засада. Милик вкара на метри от вратата, но реферът отсъди фаул в атака на Кайехон. Малко след това - в 33-та минута Лукаку вкара втори гол. Този път груба грешка направи Алекс Мерет. Лукаку стреля мощно от ъгъла на наказателното поле право в ръцете на вратаря на Наполи, който обаче не реагира добре и пропусна топката зад себе си - 2:0 за Интер.

До края на първото полувреме Наполи натисна и успя да изравни в 39-та минута. Кайехон изскочи от дълбочина и свали топката към Милик, който на метри от вратата нямаше как да сбърка. Домакините имаха и още няколко положения за гол, но “нерадзурите” имаха късмет, че първото полувреме свърши.

След почивката започна сериозно надлъгване. Положенията пред двете врати секнаха, а Интер наказа и третата много сериозна грешка в защитата на Наполи. В 62-та минута центриране отдясно не бе добре избито от Костас Манолас. До него бе Лаутаро Мартинес, който отблизо реализира за 3:1.

В 75-та минута хората на Гатузо можеха пак да намалят, след като Инсинье изпълни прекрасно свободен удар, но имаше нещастието да види как топката се отбива в напречната греда.

Наполи - Интер 1:3

0:1 Ромелу Лукаку 14’

0:2 Ромелу Лукаку 33’

1:2 Аркадиуш Милик 39’

1:3 Лаутаро Мартинес 62’

Наполи: Мерет, Руй, Манолас, Ди Лоренцо, Хисай (81 - Лосано), Алан, Жиелински, Руис (84 - Йоренте), Инсинье, Кайехон, Милик

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Врай, Бастони, Бираги, Кандрева, Брозович, Галярдини (56 - Барела), Весино (73 - Сенси), Лаутаро, Лукаку (88 - Валеро)