Фрайбург прекрати победната серия на Айнтрахт Франкфурт в германското футболно първенство с успех с 1:0, който изкачи отбора на четвърто място в класирането. Фрайбург е с 21 точки, колкото имат също така вторият и третият РазенБалшпорт Лайпциг и Байерн Мюнхен.

Желсон Фернандеш получи червен картон в добавеното време на първото полувреме и остави Айнтрахт с човек по-малко, а Фрайбург се възползва от това в 77-та минута. Лука Валдшмид центрира в наказателното шполе на гостите и Нилс Петерсен засече топката с лек, но прецизен удар за 1:0.

Срещата обаче завърши с батални сцени. В продължението на мача аржентинският защитник на гостите Давид Абрахам предизвика голям скандал и меле.

Защитникът се затича и умишлено изблъска треньора на Фрайбург Кристиан Щрайх, нокаутирайки го с рамото си, след което резервната скамейка веднага скочи върху Абрахам, а неговите съотборници се опитаха да го защитят. Главният съдия моментално изгони Абрахам и едва укроти страстите.