Левски се класира за 1/8-финалите на Купата на България, след като постигна измъчена победа с 2:0 над втородивизионния Царско село в мач, игран на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда".

Възпитаниците на Тодор Янев оставиха отлични впечатления с представянето си и имаха няколко нелоши шанса пред Иван Чворович, който обаче показа класа и спаси всичко възможно. "Сините" пък определено подцениха "царете" и не се виждаше как ще вкарат гол преди Реян Даскалов да бъде изгонен от игра за втори жълт картон в 71-ата минута.

Този епизод в двубоя се оказа решаващ и само пет минути по-късно Бабатунде Адениджи с приказно изпълнение със задна ножица спаси Левски от провал срещу втородивизионния тим. Крайното 2:0 оформи Хеан Деса в 93-ата минута.

Много добро впечатление в състава на 'царете' направи Георги Кременлиев, който играе като преотстъпен от хита в Първа лига Дунав Русе. Той се понрави с много добра игра както във фаза атака, така и във фаза защита.

ПРОСЛЕДЕТЕ РАЗВОЯ НА МАЧА ПО МИНУТИ ТУК!

Първият четвърт час на мача премина с голяма борба, лек превес на Левски, но интересните положения пред двете врати липсваха. Първият точен удар дойде в 15-ата минута, когато Нар засече от движение от границата на наказателното поле, но по никакъв начин не затрудни Пейков, който улови без проблеми.

В 19-ата минута "сините" създадоха първата опасност в мача. Тогава Нар центрира от корнер, Пейков изби от главата на Костадинов, но топката остана във владеене на Левски. После Пиргов получи и засече на близката греда, но не намери целта. Малко по-късно и пред Адениджи се откри добра възможност да открие резултата. Нигериецът напредна и стреля мощно, но Пейков отново спаси.

В следващите минути Царско село се защитаваше отлично и не позволяваше опасности пред вратаря си, който обаче увисна при няколко центрирания, но бранителите пред него поправиха грешките му. В самия край на полувремето символичните домакините бяха близо до сензационен гол. Ганчев получи пред наказателното поле, обърна се и отправи страхотен шут, който Чворович изби със сетни сили.

В ответната атака Сашо Александров спечели фаул на удобна позиция, Орачев центрира, Пиргов засече с глава, но топката отново излезе в аут. Левски започна много агресивно втората част и 30 секунди след подновяването на играта Адениджи направи отличен пробив отляво, преодолявайки няколко противници, но центрирането му към Галин Иванов не беше добро и гостите изчистиха. "Царете" отговориха с опасен изстрел на Рамадан, спасен от Чворович.

В 54-ата минута Левски създаде най-чистото положение до момента. Тогава Нар получи в наказателното поле, направи няколко последователни финта срещу защитник на Царско село и стреля. Топката обаче рикошира в Адениджи, който й застана на пътя и излезе в аут. Десетина минути по-късно Аниете подаде към Адениджи, който с нещо като пас  му връща топката и испанецът стреля от малък ъгъл, но в аут.

Малко по-късно Якимов развинти Сандберг по крилото и шутира, но Чворович внимаваше и улови. В ответната атака Прохазка засече от воле, но мерникът му изневери. В 71-ата минута Царско село остана с човек по-малко на терена, след като Даскалов беше изгонен от игра за втори жълт картон, който получи за фаул срещу Нар. От последвалото нарушение Бурабия центрира, Пиргов стреля с глава, но Пейков спаси.

Така се стигна до 76-ата минута, когато логичното се случи и Левски поведе. Аниете проби отляво и центрира в наказателното поле, където Костадинов свали към Адениджи. Нападателят овладя на гърди и с фамозно изпълнение със задна ножица откри резултата – 1:0!

В 93-ата минута резервата Деса оформи крайното 2:0 след бърза контра за Левски, но при попадението останаха съмнения за засада

Царско село – Левски 0:2