Ботев (Пловдив) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като победи като гост Берое в Стара Загора с 4:3 след изпълнение на дузпи в последния мач от осминафиналния кръг в надпреварата.

В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си отбележат гол.

В 90-е минути нямаше много чисти голови положения, а в продълженията двата отбора заложиха на сигурността и логично се стигна до изпълнение на дузпи.

Начало на престрелката от бялата точка с точен изстрел даде Алфонсо Мартинс. Тодор Неделев не остави шанс на Перниш и изравни.
Владимир Гаджев даде нов аванс на домакините, а в ответното изпълнение Стивън Петков шутира високо над вратата.

Даниел Кайзер върна паритета със страхотно спасяване срещу Георги Ангелов при третата дузпа, а Пиргов разстреля Перниш и върна равенството.

Драгош Фиртулеску и Джонатан Перейра бяха точни при четвъртите изпълнения, а Мартин Райнов стреля в аут при петата за Берое.

Победата на "жълто-черно" донесе Серкан Юсеин, който вкара победната дузпа и изпрати Ботев на четвъртфиналите.

"Динамичен двубой, равностоен., Накрая имахме късмет и шанс в лотарията на дузпите да победим. Футболистите положиха много усилия и съм щастлив, че тези усилия дадоха резултат", каза старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров след мача.