Осемкратният олимпийски шампион и световен рекордьор на 100 и 200 метра Юсейн Болт изрази съжаление по повод резултата на отбора на Ямайка в щафетата на 4 по 100 метра за мъже от Игрите на Британската общност в Голд Коутс (Австралия).

Ямайка спечели бронзовите медали в турнира по лека атлетика, след като завърши след щафетите на Великобритания и ЮАР. 31-годишният Болт дори се пошегува с провала на отбора.

"Може би твърде рано завърших кариерата си? Като гледах щафетата си зададох доста въпроси. Както и да е - Ямайка завинаги!", написа спринтьорът в профила си в Туитър.

Състезателите от Ямайка не успяха да спечелят нито един златен медал от Игрите. Мъжете имат бронз в щафетата и бронз на 100 метра на Йохан Блейк, а жените завоюваха три сребърни и две бронзови отличия.

Както е известно, Болт се насочи към нова професия. Най-бързият човек в историята възнамерява да стане професионален футболист и дори проведе тренировки с германския колос Борусия Дортмунд.