Треньорът на Левски Делио Роси даде Лудогорец за пример по време на пресконференцията си преди старта на зимната подготовка.
Той заяви, че разградчани имат изградено ядро, привличат нови играчи, които първо се адаптират, играят за втория отбор и т.н. и чак след това подобряват класата на състава. Едни от най-ярките примери за думите му са с Джонатан Кафу и Джоди Лукоки.
"Задавали ли сте си въпроса защо Лудогорец печели толкова много години? Защото изградиха основата на отбора и след това само подобряваха. Първите две години ги слагат да играят за втория отбор, учат езика и свикват с хранителния режим, а след това стават добри. Това се нарича програмиране. Може би не си спомняте, но в първата ми пресконференция ви казах, че всички искаме да станем световни шампиони по спринт, но преди това трябва да се научим да ходим. Крачка след крачка", заяви Роси.
"Преди всичко, искам отборът ни да бъде организиран както при притежанието на топката, така и без нея. Искаме да бъдем отбор. Един отбор може да бъде представен като една ръка, а тя има пет пръста. Ако тези пръсти са разперени, мога само да ударя един шамар. Друго става, ако са свити в юмрук. Може да имаш отлични футболисти, но те да не правят отбор. Това е разликата между един добър отбор и един много добър отбор".
"Имам ежедневни контакти със спортния директор. Много пъти имаме различни мнения, но това е част от демокрацията. В светлината на доброто и честно взаимодействие, ние задължително трябва да имаме такива постоянни контакти, за да постигнем общата ни цел. От няколко месеца съм тук и вече успях да забележа, че тук се мисли повече какво ще се случи в края на седмицата, а не утре. Едно е да победиш в следващия мач, друго е да продължаваш да го правиш в дълъг период. Аз съм човек, който обича да работи за дългосрочни успехи. От миналогодишния отбор са сменени 12 човека и ако го правим всяка година, никога няма да направим отбор. Трябва да се променят трима или четирима, но само ако са по-добри".
"Всички отбори искат да спечелят трофей, всички искат да имат добри футболисти и отбор, ако може и без да похарчат един лев. Всички искат млади и добри футболисти. Важно е да се спечели един трофей, но е важно и как се печели той. Може би се различаваме по това, че за вас е важно да се спечели трофей, а за мен е важно да го печеля много пъти", добави италианецът.








Васил Терзиев за въздуха след пожара в София: Предпочитам да понеса критика, отколкото да премълчим риска
Рецепта за домашни замразени плодови близалки
Разузнаването търси агенти сред студентите и във фейсбук
Подходящо за туризъм е в ниските части на планините
8 дни под руините: Извадиха жив мъж от отломките на земетресението във Венецуела ВИДЕО
Мъж от София се удави в морето в Царево
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Автомобили за милиони бяха конфискувани от измамник
67-годишно разпадащо се BMW се продава по-скъпо от ново M3
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Двубоят между Мурат Гасиев и Тони Йока е отменен
Конър Макгрегър: Чувствам се отлично в полусредна категория, ще го покажа в нощта на битката
Шавкат Рахмонов планира завръщане в UFC през 2026 г.
Турки Алшейх с ключова среща с Хърн, Уорън и DAZN в Лондон
Интимна грижа през лятото
Псевдотромбоцитопения – защо кръвната картина показва нисък брой тромбоцити
Kaк да предпазим сърцето си от жегите навън?
Хистоплазмоза при слаб имунитет – кога наподобява туберкулоза?
Коментари
Напиши коментар18:32 | 8 яну 2018 г.
Напиши коментар