Левски победи безпроблемно Верея с 2:0 в двубой от 10-ия последен кръг от плейофите на Първа лига, игран на стадион "Трейс Арена"

Пред погледите на "сините" легенди Елин Топузаков и Божидар Искренов-Гибона футболистите на треньора Делио Роси стигнаха до триумфа, благодарение на Паулиньо, който се разписа на два пъти през второто полувреме.

Така Левски остава на третото място с 64 точки и ще се изправи срещу Черно море в директен спор за място в Лига Европа през следващия сезон. Верея остава на шесто място с 36 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=5e2faee483" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна добре за "сините", които успаха да създадат опасно положение още във втората минута. Васил Панайотов проби отляво и намери Ривалдиньо. Бразилецът шутира към вратата, но неточно, а Жорди Гомес не успя да направи добра добавка и топката излезе в аут.

В следващите минути двата тима започнаха да се дебнат, разигравайки в средата на терена, като никой не прибягваше до излишни рискове.

В 21-ата минута Ривалдиньо изведе Роман Прохазка отдясно в наказателното поле, словакът мина покрай вратаря Даниел Наумов и центрира, но Паулиньо не успя да добута топката във вратата.

Три минути по-късно Давид Яблонски свали с глава към Прохазка. С удар от воле словакът прати топката в гредата, след което кълбото излезе в аут.

В 35-ата минута отново Прохазка бе близо до гола. Иван Горанов центрира добре отляво, словакът се извиси на всички и с глава прати топката към вратата, но Наумов показа великолепен рефлекс и изби в ъглов удар.

В 37-ата минута Панайотов реши да изненада стража на Верея с удар от далечна дистанция. Наумов успя да избие, топката обаче попадна в Антонио Вутов, който веднага шутира, но отново вратаррят бе на висота и спаси.

В края на първото полувреме Горанов успя да измъкне топката и намери Ривалдиньо в наказателното поле. Бразилецът нанесе удар, но Наумов за пореден път бе на мястото си. Така първото полувреме завърши без голове.

През втората част Левски продължи да бъде по-добрият тим на терена. В 53-ата минута Центриране на Горанов отляво намери главата на Вутов. Младокът обаче не успя да насочи добре топката и вртарят Наумов улови с лекота.

Две минути по-късно Вутов подаде хитро към Ривалдиньо. Бразилецът овладя и стреля от малък ъгъл, но топката мина покрай лявата греда.

В 59-ата минута логичното се случи. Паулиньо за пореден път показа техниката си и проби мълниеносно отляво. Бразилецът навлезе в наказателното поле и след страхотен изстрел направи резултата 1:0 в полза на Левски.

Попадението значително успокои "сините" и те започнаха да играят с повече настроение. В 68-ата минута далечен изстрел на Жорди Гомес принуди Даниел Наумов отново да показже завидния си рефлекс, избивайки в ъглов.

В 70-ата минута Паулиньо направи резултата 0:2. Избита топка попадна в краката на бразилеца който с техничен удар от границата на наказателното поле препарира Наумов.

В 85-ата минута, когато Иван горанов намери Габриел Обертан. Ударът на французина обаче мина покрай вратата.

В добавеното време на срещата домакините стигнаха до първата си опасна ситуация, след като удар с глава на Славев срещна гредата.

Верея - Левски 0:2

Голмайстори: Паулиньо (59, 70)

Верея: Даниел Наумов, Здравко Илиев,  Илия Мунин (Пламен Тенев 75'), Иво Иванов, Веселин Минев, Симеон Мечев, Илиян Йорданов (Костадин Слаев 72'), Денислав Станчев (Милен Танев 56'), Валери Домовчийски, Венцислав Христов
Треньор: Благомир Митрев

Левски: Петър Иванов, Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Роман Прохазка (Илия Юруков 90+1'), Жорди Гомес, Паулиньо, Антонио Вутов (Габриел Обертан 71'), Ривалдиньо (Станислав Костов 82')
Треньор: Делио Роси