Габриел Обертан вкара много красив гол, а Левски победи с 1:0 Олександрия в последния си контролен мач преди срещите с Вадуц в Лига Европа. "Сините" надвиха украинците на стадион "Георги Аспарухов", а в началото на следващата седмица ще се отправят към Лихтенщайн за първата среща от първия предварителен кръг на втория по сила евротурнир.

Делио Роси започна с Божидар Митрев на вратата, а защитата беше съставена от Давид Яблонски, Аймен Белаид, Милош Цветкович и Иван Горанов. Пред тях като опорен халф играеше Хали Тиам, а като разиграващи - Жорди Гомес и новото попълнение Давиде Мариани. На двете крила застанаха Габриел Обертан и Жерсон Кабрал, а атаката поведе Серджиу Буш.

Левски беше категорично по-добрият отбор под жаркото слънце над София и доминираше изцяло през първото полувреме. Два далечни удара в началото не попаднаха в мрежата на Олександрия, но Габриел Обертан поправи това с шут от над 25 метра. Той пое по лявото крило, тръгна към дъгата и стреля много точно в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Кабрал пропусна чисто положение секунди след гола на Обертан, а Олександрия почти изравни от нищото след грешка на Митрев. Стражът на Левски получи пас от Милош Цветкович и вместо да чисти настрани, той би право в тялото на скочил пред него нападател и топката мина малко над напречната греда.

Делио Роси смени Митрев с Мартин Полачек на полувремето, а в 60-та минута Мариани напусна за Белмонт. Бяха направени и още множество промени, а двата отбора изпуснаха по няколко положения в края на мача. За Левски пропуски направиха Станислав Костов и Илия Димитров, а мачът завърши 1:0.

Левски - Олександрия 1:0

Голмайстори: 1:0 Габриел Обертан 20

Съставът на Левски: Божидар Митрев (46-Мартин Полачек), Давид Яблонски (86-Томислав Папазов), Аймен Белаид, Милош Цветкович (82-Ивайло Иванов), Иван Горанов (76-Ивайло Найденов), Хали Тиам, Жорди Гомес (86-Мартин Петков), Давиде Мариани (59-Антони Белмонт), Габриел Обертан (79-Илия Димитров), Жерсон Кабрал (68-Жерсон Кабрал) и Серджиу Буш (62-Станислав Костов).