Днес от 12.30 часа ПФК „Левски“, съвместно с Националния клуб на привържениците на “Левски”, ще проведе шествие под надслов „Левски, ти си всичко за нас“. То ще се състои непосредствено преди футболната среща между отборите на ПФК „Левски” и ПФК „ЦСКА-София” и е съобразено с разпоредбите на Закона за събранията, митингите и манифестациите, съгласувано и разрешено от Столична община.
Маршрутът – от бул. „Тодор Александров“ по бул. „Княз Ал. Дондуков“ , бул.„Васил Левски“, ул. „Ген. Йосиф В. Гурко“, бул. „ Евлоги и Христо Георгиеви”, бул. „ Драган Цанков” , с крайна точка Национален стадион „Васил Левски“. От 14.45 часа на Националния стадион ”Васил Левски” започва и футболната среща между отборите на ПФК „Левски“ И ПФК ”ЦСКА-София“.
В тази връзка Столичната дирекция на вътрешните работи предприема всички необходими мерки за охрана на обществения ред и безопасност на движението в столицата, съобщиха от СДВР.
Преди, по време и след провеждане на шествието и спортната среща полицейските служители ще следят за опазването на обществения ред и за недопускането на инциденти на територията на града. На изградени контролно – пропускателни пунктове в района на спортното съоръжение полицаи ще извършват щателна проверка на всички посетители на футболния мач. Предприети са стриктни мерки за недопускане на посетители, които имат наложена съдебна забрана за посещение на спортни мероприятия. Малолетни ще се допускат на територията на стадиона само с пълнолетен придружител и предварително попълнена декларация, която може да бъде изтеглена от интернет или взета от касите на стадиона.
Униформените ще следят за недопускане на зрители във видимо нетрезво състояние, както и за носене на забранени предмети и вещи /огнестрелно оръжие, пиротехнически изделия, ножове, палки, боксове, бутилки, в това число и парфюми и чадъри/. Ангажимент по охраната на спортната среща имат частни охранителни фирми, чиято задача е да следят за опазване на реда на територията на стадиона по време на провеждане на срещата. В дейността си те ще бъдат подпомагани от полицейски служители, които ще се намесват при възникнала необходимост.
За да бъде избегнато струпване, СДВР приканва зрителите да се възползват от по-ранното отваряне на входовете на стадиона. Вратите за посетители ще бъдат отворени в 12.45 часа. Привържениците на ПФК „Левски” ще бъдат настанявани в секторите „А” и „Б”, а привържениците на ПФК „ЦСКА – София” – в секторите „В” и „Г”.
От СДВР посочват, че във връзка с провежданото шествие и спортната среща е възможно да възникне временно затруднение в движението в централната градска част. /БГНЕС








Рецепта от тефтера на баба: Пресни картофи с копър и чесън
Централна прогноза
Скандалът "Пеевски–Атанасова": Кой има правото на достъп до данни за пътниците в PNR системата
Финансист за "Бюджет 2026": Приемането му в момента е безсмислено
"Алтернатива за Германия" преизбра председателите си Алис Вайдел и Тино Крупала
Илия Лазаров: Твърденията за Пеевски и Атанасова са активно мероприятие
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
Анди Руис се завръща при треньора, с когото шокира света срещу Джошуа (ВИДЕО)
Антъни Джошуа разкри тайната на Усик: Три неща го правят почти непобедим
Хейни отряза Жервонта Дейвис
Флойд Мейуедър: Все още съм лицето на световния бокс
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар