Ливърпул постигна инфарктна победа с 2:1 над Бърнли при визитата си на "Търф Мур".

Това стана в среща от 22-ия кръг на Висшата лига, а след успеха си отборът на Юрген Клоп е 4-и в класирането и има 44 точки, като е с равни точки, с третия Манчестър Юнайтед, и с точка по-малко от втория Челси.

Това е трета поредна победа на тима във Висшата лига.

Както се и очакваше гостите излязоха с промени в стартовия състав. Юрген Клоп реши да направи цели седем такива.

Получилият лека травма срещу Лестър Мохамед Салах не бе изобщо в групата на мача. Най-вероятно като предпазня марка.

Освен това Коутиньо и Фирмино също получиха почивка, а в предни позиции бе Соланке.

Като цяло първото полувреме мина без превес за който и да е от двата тима.

И двата отбора създадоха добри голови положения, които обаче не успяха да реализират.

Все пак обаче "мърсисайдци" стигнаха до така очаквания гол в 61-ата минута.

Негов автор стана Мане. След рикошет топката достигна до сенегалеца, а той се завъртя и със страхотен удар успя да открие.

В 87-ата минута домакините стигнаха до изравнителен гол чрез Гудмундсон, който засече едно подаване на Воукс на далечната греда и вкара в опразнения ъгъл.

В 94-ата минута Клаван донесе така ценния успех на своите, след като се възползва от едно центриране и с глава от близка дистанция реализира.

До самия край нямаше повече голове и резултатът се запази непроменен.

БЪРНЛИ - ЛИВЪРПУЛ 1:2
0:1 - Мане (61)
1:1 - Гудмундсон (87)
1:2 - Клаван (90+4)

БЪРНЛИ: Поуп, Тейлър, Мий, Тарковски, Бардсли, Арфийлд (86 - Уелш), Дефур, Корк, Гурмундсон, Хендрик (71 - Воукс), Барнс

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Гомес, Клаван, Ловрен, Александър-Арнолд, Вайналдум, Джан, Окслейд-Чембърлейн, Лалана, Мане (72 - Фирмино), Соланке