Техника, трикове и купища голове - легендите на Ливърпул и Байерн Мюнхен показаха, че още го могат, сътворявайки един от най-атрактивните мачове за ветерани в последните години.

Вчера петкратните европейски клубни шампиони спряха дъха на 54 014 зрители на стадион "Анфийлд", завършвайки 5:5 в страхотен голов екшън, при който Чаби Алонсо облече фланелките и на двата бивши клуба.

В началото по всичко личеше, че мърсисайдци ще разгромят противника, защото до 17-ата минута водеха с 3:0 след голове на Дирк Каут, Майкъл Оуен и Роби Файлър. Тогава обаче дойде пълният обрат за едва 16 минути и баварците реализираха чрез Лука Тони, Алекс Циклер на два пъти и Пауло Серджо.

В последната минута на първата част Фаулър се разписа отново. През второто полувреме положенията бяха доста по-голяма рядкост, но в 72-ата минута Чаби Алонсо простреля английския клуб от пряк свободен удар, давайки нов аванс на Байерн. Германците изпуснаха победата в 87-ата минута, когато Бьорн Торе Кварме оформи крайния резултат.

Сред звездите на терена бяха Стивън Джерард, Стив Макманамън, Джоване Елбер, Лотар Матеус, Лука Тони и други.

Ето и съставите:

Ливърпул: Дудек (Джеймс - 52'), Карагър, Агер, Рийзе (Баб - 63'), Макатиър (Кварме - 52'), Алонсо (Хаман - 46'){Макалистър - 70'}<Шмицер - 82'>, Макманамън (Бергер - 52'), Джерард, Каут, Фаулър (Шмицер - 46'){Ръш - 63'}<Олдридж - 76'>(Рийзе - 86'), Оуен (Гарсия - 46')

Байерн Мюнхен: Бут (Господарек - 70'), Демикелис, Тарнат, Лизаразу (Витечек - 46'), Матеус (Пфлюгер - 61'), Зе Роберто, Циклер, Серджо (Мисимович - 66'), Макаай (Отъл - 63'), Елбер (Алонсо - 46'), Тони (Цимерман - 56')