Лудогорец постигна победа с 2:0 срещу казахстанския Иртиш Павлодар, бившият отбор на техния треньор Димитър Димитров-Херо.

И двата гола паднаха преди почивката, а в самия край Клаудиу Кешерю пропусна дузпа.

Старши треньорът на Лудогорец (Рз) Димитър Димитров-Херо отново направи пълна ротация в състава, но въпреки това отборът му контролираше събитията от самото начало на мача.

След неточни няколко удара в първите 20 минути българските шампиони откриха резултата в 27-ата минута. Джоди Лукоки центрира от дясно на главата на поляка Швиерчок, който прониза вратаря Калмиков.

В 35-ата минута Сисиньо проби по левия фланг и центрира към Мисиджан, който на празна врата нямаше как да сбърка и покачи на 2:0. Само пет минути по-късно Калмиков спаси вратата си от нов гол. Мисиджан излезе от дясно на добра позиция, но и под малък ъгъл- ударът му оттам обаче беше спасен в корнер.

През второто полувреме двамата треньори направиха много смени, като в 81-ата минута грешка и подхлъзване на Горалски едва не доведоха до гол във вратата на Ренан.

Но само две минути по-късно разградчани получиха дузпа, след като Светослав Ковачев беше повален в наказателното поле. Клаудиу Кешерю обаче изпълни крайно несериозно, опитвайки стил Паненка, и вратарят улови с лекота.

Състав на Лудоголец: Ренан дос Сантос, Лукас Саша (79- Венцислав Керчев), Георги Терзиев (72- Козмин Моци), Игор Пластун (72- Рафаел Форстър), Сисиньо (72- Натанаел Пимента), Абел Анисе, Густаво Кампаняро (46- Яцек Горалски), Върджил Мисиджан (72- Светослав Ковачев), Вандерсон (85- Доминик Янков), Джоди Лукоки (72- Жоао Пауло), Якуб Свиерчок (46- Клаудиу Кешерю)