Ботев и Лудогорец не се победиха и завършиха 2:2 в среща от последния 36-ти кръг на Първа Лига.

Двубоят се игра на „Лудогорец Арена“ в Разград и предложи много емоции за зрителите.

Мачът премина през множество обрати, а в заключителните минути и двата тима имаха своите шансове да стигнат до трите точки.

Наставникът на Ботев Николай Киров направи няколко промени спрямо последния шампионатен мач. Извън групата за мача със „зелените“ останаха Иван Чворович, Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов, а дебют като титуляр направи 17-годишният Кристиан Добрев.

Съставът на домакините бе изграден предимно от юноши на клуба, а в групата на разградчани нямаше нито един чужденец. Наставникът на шампионите Димитър Димитров заложи на голяма част от играчите, които играят във втория отбор на „зелените“ във Втора лига.

В 3-ата минута Денислав Александров получи топката в половината на Ботев и напредна, но бе париран от защитник на „канарчетата“.

В 12-ата минута Фелипе Бризола на три пъти центрира опасно към наказателното поле на Лудогорец, но и в трите ситуации отбраната на „зелените“ се справи.

В 15-ата минута шампионите изпълниха късо корнер и последва центриране, топката бе избита и попадна в Кристиян Китов, който шутира от 22 метра, а кълбото профуча на метър над гредата.

В 25-ата минута „жълто-черните“ стигнаха до първата си добра възможност в мача. Йордан Минев подаде към Стивън Петков, който елегантно с пета намери Фелипе Бризола, халфът овладя и стреля от границата на наказателното поле, но кълбото мина високо над целта.

В 30-ата минута Филип Филипов проби по десния фланг, но бе съборен от Денислав Александров и „канарчетата“ получиха право да изпълнят свободен удар. Зад топката застана Густаво Афонсо, а атакуващият футболист пробва нещо средно между удар и центриране и топката кацна на напречната греда, след което излезе в аут.

В 35-ата минута Густаво Афонсо проби по левия фланг и центрира към Стивън Петков, който засече с глава, но ударът му от близка дистанция бе отразен от Дамян Дамянов.

В 37-ата минута домакините откриха резултата. „Зелените“ организираха бърза контраатака, при която Денислав Александров и Ивайло Климентов взаимодействаха, Климентов получи пред наказателното поле и с техничен удар прати топката във вратата на Кайзер – 1:0.

В последната минута на първата част домакините сбъркаха при изнасяне на топката и Кристиан Добрев отне, след което пусна наляво към Фелипе Бризола и халфът шутира от 15 метра, но Дамян Дамянов се намеси по най-добрия начин и изби.

На почивката Николай Киров извърши една смяна, като на мястото на Диого Кампос в игра се появи Дуде Ндонгала. В състава на домакините Димитър Димитров не направи нито една промяна след края на първите 45 минути.

В 49-ата минута домакините бяха близо до втори гол, след като Денислав Александров получи отлично извеждащо подаване, напредна и след като се озова очи в очи с Даниел Кайзер стреля, но стражът на „канарчетата“ се намеси отлично и спаси.

В 54-ата минута резултатът бе изравнен. Дуде Ндонгала стреля директно от свободен удар от далечна дистанция, вратарят на домакините Дамян Дамянов не прецени полета на топката и тя влетя във вратата за 1:1.

Само 3 минути по-късно „канарчетата“ стигнаха до пълен обрат. „Жълто-черните“ изпълниха късо корнер и Густаво Афонсоцентрира, топката мина през няколко футболисти и се озова в Радослав Терзиев, който с удар от близка дистанция изведе ботевистите напред. В 64-ата минута домакините организираха опасна атака отдясно, която завърши с остро центриране на Преслав Петров, но Даниел Кайзер внимаваше и пресече подаването.

Минута по-късно „канарчетата“ отговориха с отлично нападение по десния фланг, в края на което Милко Георгиев центрира, Стивън Петков свали на гърди към Фелипе Бризола и кариоката стреля от близка дистанция, но кълбото мина далеч от целта. В 75-ата минута домакините стигнаха до равенството след ново красиво попадение.

Димитър Илиев получи по левия фланг и центрира към наказателното поле на Ботев, където Ерол Дост изпревари двама защитници на „канарчетата“ и с глава прати неспасяемо топката в далечния ъгъл на вратата на Даниел Кайзер.

5 минути по-късно Филип Филипов пробва удар от ъгъла на наказателното поле, но топката премина в опасна близост над напречната греда. В 83-ата минута Милко Георгиев намери технично с пета Фелипе Бризола, който от малък ъгъл пробва удар, а топката се удари във външната част на мрежата. Секунди по-късно Лудогорец бе близо до трети гол. Радослав Терзиев сбърка грубо в центъра на терена и Ивайло Климентов отне, напредна и след като бе останал сам срещу Кайзер стреля, а топката се отклони от страничната греда на вратата на Ботев.

В ответната атака Ботев можеше да накаже пропуска на „зелените“. Милко Георгиев пусна към Фелипе Бризола, който пробва удар, но се получи подаване към Стивън Петков и голмайсторът на „канарчетата“ от много трудна позиция пробва да засече, но прати топката в аут.

В 87-ата минута Дуде Ндонгала отправи опасен удар от границата на наказателното поле, който бе отразен от Дамян Дамянов. В последната минута на срещата официален дебют с екипа на мъжкия отбор на Ботев направи роденият през 2001 година Иван Василев.

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 2:2