Лудогорец спечели убедително с 4:1 като гост на Етър и си върна лидерската позиция в Първа лига.

Разградчани надиграха великотърновци с лекота и отново имат точка аванс пред втория Левски и три пред третия ЦСКА.
Срещата бе равностойна само в началните минути, след което Лудогорец взе инициативата и още до почивката реши мача.

В 18-а минута Козмин Моци с мощен шут нацели напречната греда, а две минути по-късно Клаудиу Кешерю откри резултата на празна врата след асистенция на Густаво Кампаняро.

Марселиньо покачи на 2:0 в 25-а минута, който реализира на празна врата след подаване на Лукоки.

Етър върна за кратко интригата в мача в 36-а минута след отлична акция на Флорент Боджадж, който се възползва от грешка на Светослав Дяков, финтира защитник на Лудогорец и намери непокрития Аласана Мане, който без проблем вкара за 1:2.

Радостта на публиката на стадион "Ивайло" бе твърде кратка. Секунди по-късно Кешерю бе изведен от Сисиньо и с удар по диагонала върна аванса от два гола на Лудогорец.

В 54-а минута Кешерю оформи своя хеттрик след асистенция на Марселиньо. С това попадение румънецът се изравни със Станислав Костов от Левски на върха в голмайсторската класация в Първа лига. Двамата имат по 13 попадения.

До края мачът се доиграваше, като Лудогорец спести сили за предстоящия мач в Лига Европа с АЕК Ларнака. В последните минути старши треньорът Антони Здравков смени трима от основните играчи - Светослав Дяков, Марселиньо и Вандерсон, като по този начин ги съхрани за важния мач с кипърците в четвъртък.

Етър - Лудогорец 1:4

Голмайстори: 0:1 Клаудиу Кешерю 20, 0:2 Марселиньо 25, 1:2 Аласана Мане 36, 1:3 Клаудиу Кешерю 38, 1:4 Клаудиу Кешерю 54

Етър: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Почански (74-Ив.Стоянов), Атанасов, Скерлев (46-Артюнин), Колев (61-Руменов), Боджадж, Сърмов, Мане, Батрович, Гълъбов

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Недялков, Натанаел, Дяков (77-Швиерчок), Кампаняро, Лукоки, Марселиньо (73-Саша), Вандерсон (65-Жоао Пауло), Кешерю