Шампионите от Лудогорец (Рз) постигнаха лесна победа с 3:0 над втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица), като през цялото време диктуваха събитията на терена. В началото гостите тръгнаха по-активно и дори предизвикаха жълт картон на неубедителния Форстър, който започна в центъра на отбраната.

След две неточни атаки в двете посоки, Клаудиу Кешерю откри резултата в последната минута на първата част, като се разписа при асистенция на Вандерсон от лявото крило.

Бразилският плеймейкър Марселиньо покачи на 2:0 в 54-ата минута, след като топката първоначално беше изчистена след изпълнението на корнер. Козмин Моци се размина с гол в 62-ата минута след ново подаване от ъглов удар, като младокът Николов беше застанал пред голлинията и спаси вратата.

Пет минути преди края Марселиньо вкара ново попадение и оформи крайното 3:0, а преди и след попадението вратарят Евгени Александров спаси опасни изстрели на Кешерю и Марселиньо.

Състав на Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Рафаел Форстър (46- Драгош Григоре), Козмин Моци, Антон Недялков, Светослав Дяков (60- Серкан Юсеин), Яцек Горалски (75- Абел Анисе), Марселиньо, Вандерсон, Джоди Лукоки (46- Адриан Попа), Клаудиу Кешерю