Лудогорец поведе с пет точки на върха в генералното класиране на Първа лига, след като победи Ботев Пловдив с 3:0 като домакин. Шампионите спечели 21-та си победа от 30 мача и вече водят с пет точки на ЦСКА, който днес завърши наравно 0:0 срещу Левски като домакин. "Сините" пък са трети с 11 точки зад лидера във временното класиране.

Лудогорец доминираше през първото полувреме, но откри резултата чак в 37-та минута. Даниел Кайзер повали Марселиньо в наказателното поле и Драгош Григоре вкара от дузпата, а в добавеното време Якуб Швиерчок беше точен за 2:0. Той преодоля последователно Костадин Ничев и Кайзер, след което изпрати топката във вратата с лекота.

Шампионите изгубиха водещия си реализатор Клаудиу Кешерю през първото полувреме заради контузия, като именно вторият голмайстор Швиерчок се появи на негово място. Румънецът е с 19 попадения през сезона и изостава с едно от лидера в листата на реализаторите Станислав Костов от Левски.

Лудогорец се отдръпна през втората част и двата отбора не създадоха нещо по-опасно до 75-та минута. След нея разградчаните пропуснаха две положения, като първо Швиерчок стреля над вратата, а след това полякът свали удобна топка за Марселиньо пред наказателното поле, но бразилецът не беше точен.

Мачът завърши при резултат 3:0 в полза на Лудогорец, след като Швиерчок се възползва от извеждащо подаване на Марселиньо в 89-та минута.

Ботев остана четвърти в класирането с две точки повече от Черно море. Варненците гостуват утре на шестия Берое.

Лудогорец - Ботев Пловдив 3:0

Голмайстори: 1:0 Драгош Григоре (37-дузпа), 3:0 Якуб Швиерчок (45, 89)

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Светослав Дяков, Драгош Григоре, Клаудиу Кешерю (22-Якуб Швиерчок), Яцек Гуралски (58-Абел Анисе), Адриан Попа, Марселиньо, Вандерсон (89-Джоди Лукоки)

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Костадин Ничев (46-Радослав Апостолов), Лазар Марин, Джонатан Соуза (76-Еберт Силва), Васил Шопов, Александър Тонев (62-Антон Карачанаков), Тодор Неделев, Феребори Доре, Кристиан Добрев

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Драгомир Драганов
Жълти картони: Яцек Гуралски (Лудогорец); Тодор Неделев (Ботев)