Локомотив Пловдив направи огромна крачка към класирането за 1/4-финалите на турнира за Купата на България.

"Смърфовете" разбиха с 5:0 отбора на Бойко Борисов Витоша Бистрица на своя стадион, а бившият премиер остана цял мач на резервната скамейка.

В 24-ата минута бившият футболист на Интер Тижани Белаид центрира от фаул, а брат му Аймен засече топката и я прати в мрежата на Витоша за 1:0.

В 41-ата минута Локо удвои аванса си. След центриране от корнер Асен Георгиев отклони топката с глава за Станко Йовчев, който покачи на 2:0.

Две минути след това Йовчев засече хубав пас от Сашо Якимов и вкара втория си гол в мача, като по този начин направи резултата класически.

В 51-ата минута домакините стигнаха и до четвърти гол. Георги Стефанов центрира прекрасно в наказателното поле, а Крис Гади засече топката във вратата на гостите.

Крайното 5:0 оформи Георги Стефанов, който получи пас от Якимов, след което се разписа от много удобна позиция в наказателното поле. Последният гол падна в 71-ата минута.