Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев смята, че съперниците в групата на Лига Европа са равностойни и всеки има шанс да продължи напред.
Българският първенец ще премери сили с ЦСКА Москва (Русия), Еспаньол (Испания) и Ференцварош (Унгария), с който разградчани вече играха през този сезон в квалификациите на Шампионската лига и отпаднаха след две загуби с 1:2 като гост и с 2:3 като домакин.
"Групата е нормална. Не сме очаквали леки съперници. В тази фаза няма слаби отбори. Хубавото е, че няма силно изразен фаворит. Отборите сме с почти изравнени възможности. Всеки ще търси своя шанс. Надявам се да успеем да прескочим групата. Смятам, че шансовете ни за това са доста добри. Лудогорец през последните години натрупа опит в Европейските турнири. Отборът има нужното самочувствие. Най-хубавото е, че всичко зависи от нас", коментира Генчев.
"Лично аз си бях пожелал Ференцварош да бъдат в нашата група, за да докажем, че това отпадане от тях е било случайност и ние имаме по-добрия отбор и по-добрите футболисти. Възможно е да има подсилване на отбора, но на този етап няма подпис с нито един нов играч", допълни Генчев.
Капитанът Светослав Дяков пък смята, че Еспаньол има предимство през останалите отбори в групата.
"Равностойна група с добри отбори. Единствено Еспаньол като представител на испанския футбол е с едни гърди напред. Ще се получат интересни мачове. Групата ще бъде оспорвана до самия край", заяви Дяков.
"Този път ще се опитаме да се справим с унгарците. Безспорно са добър отбор с качества, но не само те са ни съперник. Има и други отбори. Да се надяваме, че ще успеем да прескочим групата. Ще направим всичко възможно за това", каза още той.








Силна буря с дъжд и градушка удари София и превърна улиците в реки
Oфициално: "Лудогорец" и Пер-Матиас Хьогмо се разделиха
Каква е позицията на бизнеса за Бюджет 2026?
Времето утре: Слънце до обяд, след това ще вали
Контрера: Спешна редорма на “Топлофикация София“ и прехвърляне
Лихвите в България по кредитите все още са едни от най-ниските в Еврозоната
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
BMW M4 CSL се превърна в суперкола с 922 коня
Кличко: Чакам с нетърпение да се върна за европейското
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
IBF нареди: Франк Санчес и Мозес Итаума ще спорят за световната титла
Даниеле Валенте: Победа на SENSHI 32 ще докаже истинската ми стойност
ВМА въведе AI навигация в урологията
Йога за начинаещи в София: какво да очаквате от първия урок
Биохимията, която стои в основата на заекването при децата
Пътувате в чужбина? Ето защо застраховката за пътуване е вашата невидима здравна мрежа
Коментари
Напиши коментар13:28 | 31 авг 2019 г.
23:49 | 30 авг 2019 г.
18:04 | 30 авг 2019 г.
Напиши коментар