Тотнъм показа убийствена ефективност пред гола и си тръгна с равенство от негостоприемния стадион на Манчестър Сити - 2:2. “Гражданите” два пъти повеждаха в резултата след голове на Рахийм Стърлинг (20) и Серхио Агуеро (35), но лондончани изравняваха чрез Ерик Ламела (23) и Лукас Моура (56).

Голямата драма бе в 92-та минута, когато Габриел Жезус полудя от радост, мислейки че е отбелязал победния гол. Реферът обаче го отмени, тъй като миг по-рано Аймерик Лапорт отклони топката към него с ръка. Двубоят бъде помнен дълго и заради скандала между Пеп Гуардиола и Агуеро през второто полувреме, когато аржентинецът бе заменен.

Така след два изиграни мача Манчестър Сити записа първата си грешна стъпка, докато Тотнъм показа, че има класата да се съпротивлява срещу лидерите.

Двубоят започна с претенции на “гражданите” за дузпа още в 11-та минута, когато Ламела събори Родри. Главният рефер Майкъл Оливър бе категоричен, че няма да посочи бялата точка. Въпреки това в 20-та Сити вкара. Кевин Де Бройне “сложи” топката на главата на Рахийм Стърлинг след центриране от дясното крило, а английският национал с лекота вкара за 1:0 с 4-тия си гол от началото на сезона.

Отговорът на “шпорите” бе светкавичен и само три минути по-късно Ерик Ламела изравни. Аржентинецът получи добра топка от Ндомбеле, напредна към вратата на Сити и с фалцов удар от 25 метра не остави шансове на Едерсон за 1:1.

Де Бройне обаче отново блесна с майсторско подаване, а изходът не ясен - 2:1 за Сити. В 34-та минута белгиецът пусна прекрасно подаване към Серхио Агуеро, който отблизо прониза Лорис. До края на първата част Де Бройне опита да вкара и гол, но стреля неточно.

Сити започна много силно второто полувреме, но Юго Лорис показа класа. Французинът отрази опасни удари на Де Бройне, Бернардо Силва и Стърлинг. Така се стигна до 56-та минута, когато резервата Лукас Моура изравни. Бразилецът се бе появил на терена секунди по-рано и успя да засече с глава центриране на Ламела от ъглов удар.

Атаките на Сити продължиха да се сипят пред вратата на Тотнъм, но “шпорите” някак удържаха. Пеп Гуардиола пък реши да замени Агуеро в 66-та минута, което не се хареса много на аржентинеца. Двамата имаха сериозен диалог около резервната скамейка, а последствията ще разберем в следващите дни.

До края Сити натисна и във втората минута на даденото време изглеждаше, че ще победи. След центриране от ъглов удар с топката се размина Отаменди, а Лапорт отклони към Жезус. Бразилецът с прекрасен удар отбеляза за 3:2, но минута по-късно стана ясно, че голът няма да бъде зачетен. Лапорт отклони топката към Жезус с ръка. По време на празненствата за гола телевизията показа кадър, в който Гуардиола и Агуеро се прегръщат, очевидно изчистили различията помежду си.

Така след два точни удара по време на мача Тотнъм вкара два гола и си тръгна с равенството от "Етихад", докато мъките с ВАР на Сити в мачовете с лондончани продължават.

Манчестър Сити - Тотнъм 2:2

1:0 Рахийм Стърлинг 20’

1:1 Ерик Ламела 23’

2:1 Серхио Агуеро 35’

2:2 Лукас Моура 56’

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Лапорт, Стоунс, Зинченко, Родри (78 - Д. Силва), Гюндоган, Де Бройне, Стърлинг, Б. Силва (80 - Марез), Агуеро (66 - Жезус)

Тотнъм: Лорис, Уокър-Питърс, Алдервейрелд, Санчес, Роуз, Уинкс (56 - Лукас), Сисоко, Ндомбеле, Ламела (85 - Ло Селсо), Ериксен (90 - Скип), Кейн