Манчестър Юнайтед постигна победа с 1:0 над Бърнли при гостуването си на "Търф Мур". Toва стана в среща от 24-ия кръг на Висшата лига.

Успехът пък е четвърти пореден във всички турнири за "червените дяволи" и напоследък тимът демонстрира отлична форма.

Загубата пък е четвърта поредна за домакините, които определено навлизат в криза.

Единственото попадение в този мач бе дело на Марсиал, който се разписа в 52-ата минута.

След сблъсъка Бърнли е 8-и в класирането с 34 точки, а Юнайтед е 2-и с 53 точки.

Срещата започна по-добре за домакините, които до 7-та минута вече имаха два много опасни удара по посока на Де Хеа.

Полувремето продължи да бъде равностойно, като то завърши за Юнайтед с едва два удара към врата на противника и нито един в очертанията.

След почивката нещата не се промениха сериозно и двата тима изглеждаха като равен с равен.

В 54-та минута обаче Антони Марсиал отбеляза ключовото попадение, след като беше намерен в наказателното поле от Пол Погба и с мощен удар и с помощта на напречната греда заби за 1:0.

След гола си от Юнайтед се дръпнаха и предпочитаха да задържат топката повече ,вместо да търсят второ решително попадение.

Това не се оказа много разумно, защото в 70-та минута Бен Мий отправи много опасен удар и само добрите рефлекси на Де Хеа предотвратиха гол във вратата на „червните дяволи“.

Все пак гостите удържаха аванса си и по този начин натрупаха 53 точки и скъсиха изоставането си от Манчестър Сити на само 9 пункта преди тазвечершната среща на „гражданите.

Бърнли - Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Марсиал 52

Бърнли: Поуп, Тейлър, Мей, Тарковски, Бардсли, Дефур, Хендрик (81 - Воукс), Корк, Гудмундсон, Арфилд (81 - Н'Куду), Барнс (89 - Уелш)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Джонунс, Смолинг, Валенсия, Йънг, Погба, Матич, Мата, Лингард (80 - Рашфорд), Марсиал (90+4 - Ерера), Лукаку