Манчестър Юнайтед успя да се класира за 1/4-финалите за ФА Къп, след като надви Хъдърсфилд при гостуването си с 2:0 и така продължава напред в турнира.

Гостуващият тим бе в този мач без една от големите си звезди Пол Погба, който отпадна в последния момент заради заболяване.

Освен французина, Де Хеа, Валенсия и Джоунс не пътуваха също с тима и пропуснаха срещата.

Лукаку вкара и двата гола за гостуващия тим, след като бе точен в 3-ата и 53-ата минути на срещата.

Мачът започна по най-добрия възможен начин за "червените дяволи" и още в 3-ата минута те стигнаха до аванс.

Мата намери с прекрасно извеждащо подаване Лукаку, а белгиецът финтира противников бранител и с хубав удар по земя матира противниковия страж.

Минути след това обаче домакините бяха близо до изравняване, но ударът на Инс от близка дистанция бе неточен.

В 21-ата минута домакините имаха нов шанс, но ударът на Куанер бе спасен от Ромеро.

Минути след това Уилямс отправи тежък удар от дистанция, но аржентинецът отново бе на мястото си.

Малко преди края на полувремето Мата удвои за гостите, но попадението бе отменено заради засада, макар че тя бе изключително спорна.

Буквално секунди преди почивката реферът отмени още един гол на гостите отново заради засада.

Второто полувреме започна добре за гостите и те убиха интригата с попадение в 53-ата минута.

Санчес изведе Лукаку сам срещу вратаря и белгиецът вкара втория си гол в мача без проблеми.

През следващите минути темпото на игра тотално поспадна и головите положения пред двете врати липсваха.

Юнайтед постепенно се успокои, с оглед на добрия си аванс, а домакините спряха да атакуват толкова.

До самия край нямаше кой знае какви ситуации и резултатът се запази.

Хъдърсфилд - Манчестър Юнайтед 0:2