Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:1 над Реал (Мадрид) в среща от приятелския турнир Интершенънъл Чемпиънс Къп, която се игра в Маями. Този мач бе дебютен а новия треньор на "кралете" Хулен Лопетеги.

Доста интересно е да се отбележи, че срещата бе изгледана от прелестната Адриана Лима, която подкрепяше "червените дяволи" ит ВИП ложите на "Хард Рок Стейдиъм", а нейното присъствие бе отбелязано от английския гранд чрез социалните мрежи.

В стартовия състав на "кралете" си личеше, че има няколко млади играчи, а освен това в отбора липсваха някои основни фигури като капитана Рамос.

"Червените дяволи" започнаха доста по-добре мача и в 18-ата минута вече имаха преднина в резултата. Санчес отправи хубав удар от движение след пас на Дармиан и не остави шансове на противниковия шанс.

В 27-ата минута отборът на Моуриньо удвои аванса си след попадение на Ерера. Алексис свали една топка с глава за испанеца, който се възползва и след страхотен удар по посока вратата увеличи аванса на отбора си.

Все пак в самия край на полувремето "кралете" намалиха чрез Бензема, след като французинът засече центриране на Ернандес.

След почивката и двата тима създадоха интересни положения, но нямаше повече голове.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - РЕАЛ МАДРИД 2:1
1:0 Алексис 18