Манчестър Юнайтед разби Фулъм на “Олд Трафорд” с 4:1 след добра игра и резултатен футбол. Хората на Жозе Моуриньо свършиха работата си още през първото полувреме, когато вкараха три гола чрез Ашли Йънг (13), Хуан Мата (28) и Ромелу Лукаку (42).

Фулъм отговори с гол от дузпа на резервата Абубакар Камара (67), но малко след това Замбо Ангиса бе изгонен заради втори жълт картон. В 82-та минута Маркъс Рашфорд реализира третото си попадение във Висшата лига от началото на сезона.

С този успех Манчестър Юнайтед се изкачи до 6-то място в класирането с 26 точки, докато Фулъм продължава да бъде на дъното в класирането с едва 9 от 16 мача.

Юнайтед започна много силно и реши срещата още през първите 45 минути. Още в 13-та капитанът Ашли Йънг проби в наказателното поле на противника по лявото крило и с мощен удар по диагонала забоде топката в далечния ъгъл.

Натискът на “червените дяволи” не спираше и малко след това тимът на Жозе Моуриньо вкара втори гол. В 28-та минута Ромелу Лукаку подхвана една атака с хубав пас в пространство към Маркъс Рашфорд, който изчака и пусна към точката на дузпата. Там Хуан Мата чукна топката технично към далечния ъгъл и отбеляза 50-то си попадение във Висшата лига на Англия.

Последва страхотен удар на Рашфорд и още няколко добри атаки на Юнайтед. Домакините вкараха и трети гол в 42-та минута. “Червените дяволи” изпълниха късно ъглов удар, а Мата намери на метри от вратата Ромелу Лукаку, който нямаше как да сбърка - 3:0. Това бе първи гол на белгиеца на “Олд Трафорд” от март насам.

След почивката устремът на Манчестър Юнайтед се поукроти, а Клаудио Раниери опита да промени нещо в тима си, като пусна в игра Лусиано Вието и Абубакар Камара.

Именно французинът върна за кратко надеждите на Фулъм в 67-та минута. Камара си изработи дузпа, след като усети контакт от крака на Андер Ерера и хладнокръвно прати в обратния ъгъл Давид Де Хеа от бялата точка.

Миг по-късно обаче лондончани останаха с човек по-малко. Замбо Ангиса влезе малко по-остро в едно единоборство с Рашфорд и получи втори жълт картон.

Иначе пропуски пред вратата на Фулъм направиха още Ерера и Лукаку. В 80-та минута Маркъс Рашфорд проби към наказателното поле и си спечели стрелкова позиция. Серхио Рико обаче отрази. Малко след това и Лукаку пробва същото упражнение, но отново испанецът отрази.

Напоритостта на Рашфорд даде резултат в 82-та минута, когато стреля остро от ъгъла на наказателното поле. Изстрелът на англичанина хвана неподготвен Серхио Рико, който бе принуден да вади топката от вратата си за четвърти път.

Нападателят бе заменен малко след това от Скот МакТоминей, който с първото си докосване можеше да реализира. Шотландецът засече едно центриране на Далот от дясното крило, но прати топката право в ръцете на Рико.

Манестър Юнайтед - Фулъм 4:1

1:0 Ашли Йънг 13’

2:0 Хуан Мата 28’

3:0 Ромелу Лукаку 42’

3:1 Абубакар Камара 67’-д

4:1 Маркъс Рашфорд 82'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот, Джоунс, Смолинг (59 - Рохо), А. Йънг, Матич, Ерера, Мата, Лингард (73 - Фред), Рашфорд (83 - МакТоминей), Лукаку

Фулъм: Рико, Одой, Реам, Моусън, Брайън, Сери, Ангиса, Шюрле (73 - Сисе), Кейрни, Сесеньон, Митрович (46 - Камара)