Манчестър Юнайтед продължава с победния си рейд под ръководството на временния мениджър Оле Гунар Солскяер. В мач от 3-ия кръг на ФА Къп "червените дяволи" надделяха с 2:0 над втородивизионния Рединг и се класираха за следващата фаза.

Головете на "Олд Трафорд" паднаха през първото полувреме и бяха дело на Хуан Мата в 22-ата минута от дузпа и Ромелу Лукаку в продължението. "Кралските поданици" се представиха добре срещу именития си съперник и създадоха доста неприятности на Серхио Ромеро. Аржентинецът обаче спаси всичко възможно.

Дебют за "червените дяволи" направи 19-годишният холандски халф Тахит Чонг, който се появи на терена след почивката. Юнайтед пък записа пета победа от пет мача под ръководството на Солскяер, което е рекорд в богата история на клуба. И неслучайно феновете на "Театъра на мечтите" скандираха: "Оле, Оле, Оле", в края на двубоя.

Оле Гунар Солскяер направи девет промени от победата с 2:0 над Нюкасъл на " Сейнт Джеймсис Парк" във Висшата лига. Единствено Фил Джоунс и Хуан Мата запазиха титулярните си места. В атака действаха Алексис Санчес и Ромелу Лукаку, Матео Дармиан игра като централен защитник.

Бившият защитник на "червените дяволи" Джон О’Шей остана резерва за Рединг, атаката поведе 18-годишният Даниел Лоудър. Преди мача младежкият национал на Англия още търсеше първия си гол за "кралските поданици", след като дебютира при 0:0 с Уигън на 14 ноември 2018 г. Оттогава той игра в 9 срещи в Чемпиъншиш и 1 за Купата на Лигата.

В началото гостите изненадващо владееха топката повече, но в 18-ата минута Юнайтед стигна до гол. Фред се разписа отблизо, но попадението беше отменено. Главният съдия Стюърт Атуел се допита до ВАР и повторението показа засада на халфа. Секунди преди това обаче Хуан Мата беше спънат в наказателното поле и в крайна сметка беше отсъдена дузпа. Зад топката застана испанецът, който прати вратарят в другия ъгъл и откри резултата – 1:0!

По-късно Ромелу Лукаку излезе един на един срещу защитник, успя да стреля, но Янси Яакола изби. Последва светкавична контра за гостите, при която младият Дани Лоудър се озова очи в очи със Серхио Ромеро. 18-годишният нападател преодоля вратаря, но си затвори ъгъла и пропиля чудесна възможност да открие головата си сметка на клубно ниво.

В 43-ата минута Калъм Хариът имаше възможност да изведе няколко съотборници на отлична позиция. Но реши да стреля и не успя да затрудни Ромеро. До края на полувремето и Анди Иядом пробва да изненада стража с мощен удар, но отново аржентинецът внимаваше и изби. И в ответната атака Юнайтед удвои преднината си.

Алексис Санчес с перфектен пас през центъра на защитата изведе Лукаку, белгийският стрелец финтира Яакола и нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 2:0! По този начин нападателят се разписа в трети пореден мач и показа, че слабата форма е на път да остане зад гърба му.

На почивката мениджърът на гостите Жозе Гомес смени защитника Тиаго Лори и пусна в игра нападателя Соне Алуко. Това се оказа добър ход и Рединг започна втората част отлично. След няколко добри положения, се стигна до 54-ата минута. Тогава Хариът получи пас фронтално срещу вратата, пред него нямаше никого и шутира, но Ромеро спаси.

В 67-ата минута Ашли Йънг проби отляво, преодоля двама съперници и подаде към Маруан Фелайни на чиста позиция. Ударът на белгиеца обаче беше твърде слаб и Яакола улови без проблеми. После Алуко от състава на гостите стреля от пеналта, но за сетен път Ромеро спаси.

До края не падна нов гол и мачът завърши 2:0.

Манчестър Юнайтед – Рединг 2:0

Голмайстори: 1:0 Мата (22-д), 2:0 Лукаку (45+4)

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Далот, Дармиан, Джоунс, Йънг, Мактоминей, Фред (62-Фелайни), Перейра, Мата (62-Чонг), Лукаку, Санчес (64-Рашфорд)
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Рединг: Яакола, Ричардс, Муур, Илори (46-Алуко), Иядом, Кели, Риномота, Маклиърли (61-Бароу), Суифт, Хариът (76-Мейте), Лоудър
Мениджър: Жозе Гомес

Манчестър, ст.: "Олд Трафорд"