Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:0 в първата си контрола от лятната подготовка на тима. Отборът на Оле Гунар Солскяер надделя над Пърт Глори с 2:0 на стадион "Оптъс" в Западна Австралия.

"Червените дяволи" напълно доминираха в проверката и заслужено стигнаха до успеха, а той можеше да бъде и по-изразителен.

Новото попълнение на тима Даниел Джеймс дебютира за английския гранд в този мач и като цяло остави добри впечатления с изявите си на терена.

През първото полувреме попадения нямаше и головете останаха за след почивката.

В 26-ата минута Марсиал от добра позиция не успя да нацели вратата, а пък Лингард от дистанция принуди противниковия страж да показва класа само няколко минути след това.

В 39-ата минута имаше спорно положение, след като Чонг бе съборен в наказателното поле, но реферът показа, че според него няма дузпа.

В 60-ата минута падна и първото попадение, след като Рашфорд успя да овладее топката в наказателното поле и след това се завъртя, и с хубав удар не даде шансове на противниковия вратар.

В 85-ата минута Гарнър удвои аванса на "червените дяволи" с прекрасен удар от границата на наказателното поле, а до самия край нямаше повече попадения.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmanchesterunited%2Fposts%2F10156703910112746&width=500" width="500" height="613" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Манчестър Юнайтед - Пърт Глори 2:0
1:0 Рашфорд 60
2:0 Гарнър 85

Съставът на Манчестър Юнайтед: Ман Юнайтед: Ромеро, Далот, Туанзебе, Джоунс, Йънг, Перейра, Матич, Чонг, Лингард, Джеймс, Марсиал (второ полувреме - Перейра, Уан-Бисака, Рохо, Смолинг, Шоу (83 - Гарнър), Мактоминей, Погба, Грийнууд, Мата, Гомес, Рашфорд)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kHiQGTcrxKU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>