Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като надделя над Дарби Каунти с 3:0 при визитата си на "овните".

Всичко в този мач бе решено още през първото полувреме, тъй като по време на него Люк Шоу и Одион Игало вкараха по едно попадение. След почивката нигериецът добави още един гол към сметката си.

Доста интересно е обаче да се отбележи, че домакините първи стигнаха до две голови възможности, но ги пропиляха до 20-ата минута.

Второто положение бе дело на Уейн Руни, който е жива легенда на Юнайтед, но Ромеро успя да спаси удара му от фаул.

Резултатът в този мач бе открит още в 33-ата минута чрез Шоу, като след серия от рикошети топката достигна до него и с хубав удар от наказателното поле я вкара в мрежата на противниковия страж.

В 41-ата минута Игало бе точен с удар около точката на дузпата, след като се справи с опеката на двама противникови бранители и вкара кълбото в мрежата.

Второто полувреме започна с добро темпо и домакините имаха добър шанс да се върнат в мача броени минути след подновяването на играта.

В 51-ата минута обаче ударът с глава на Уитикър премина агонизиращо близо покрай вратата и "овните" пропиляха чудесен шанс.

В 70-ата минута Игало вкара второто си попадение в мача и направи преднината на гостите класическа.

Toй бе намерен от Мата на точката на дузпата, но първият му удар бе блокиран. След това при добавката обаче не сгреши.

До самия край срещата просто се доиграваше.

Дарби Каунти - Манчестър Юнайтед 0:3