Португалия победи Мароко с 1:0 в двубой от Група В на световното първенство, игран на стадион "Лужники".

Футболистите на селекционера Фернандо Сантош този път не играха така добре както в предния мач срещу Испания и стигнаха трудно до победата, като герой за "мореплавателите" отново се оказа Кристиано Роналдо. Футболистът отбеляза единствения гол в срещата още в 5-ата минута. С това попадение, суперзвездата подобри 62-годишния рекорд на Ференц Пушкаш, ставайки европеецът с най-много голове за национален отбор.

Така Португалия излезе начело в групата с актив от 4 точки. Сега топката е в Испания, която задължително трябва да стигне до победата, ако иска да продължи към 1/8-финалите на Мондиала.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Je1umoEqvOM" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна ударно за "мореплавателите" и те откриха резултата още в 5-ата минута. Кристиано Роналдо засече топката с глава и я прати във вратата на Мунир след центриране от ъглов удар.

В 12-ата минута африканците се опитаха да отвърнат на удара също от корнер. Меди Бенатия надскочи защитата и насочи топката към долния ляв ъгъл. Ударът му с глава обаче не беше достатъчно силен и вратарят Патрисио спаси.

В следващите минути футболистите на Мароко бяха по-дейни на терена и не спираха да затрудняват защитата на португалците.

В 31-ата минута португалците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в опасна близост до вратата на Мунир. Опитът на Роналдо обаче бе неуспешен, след като топката срещна стената.

В 39-ата минута Мунир демонстрира страхотен рефлекс. Вратарят отрази удар от опасна близост на Гонсало Гедеш, който бе изведен по прекрасен начин от Роналдо. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част Мароко продължи да търси изравнителен гол. Между 57-ата и 61-ата минута африканците създадоха няколко опасни положения, чийто главен герой бе Юнес Беланда, който на няколко пъти принуди Руй Патрисио да демнострира високата си класа.

В 71-ата минута, в един от малкото случаи, в които "мореплавателите" поглеждаха към вратата, Роналдо овладя топката и шутира от дистанция, но нацели защитник, който неволно блокира кълбото.

В 78-ата минута Меди Бенатия засече центриране и нанесе удар с глава от точката на дузпата, който обаче премина на сантиметри от дясната греда.

До края на двубоя мароканците неуморно търсеха така ценното попадение, но това така и не се случи.

Португалия - Мароко 1:0

Голмайстор: Кристиано Роналдо (5)

Португалия: Патрисио, Соареш, Пепе, Фонте, Гереро, Карвальо, Моутиньо (Силва 88'), Силва (Мартинс 59'), Марио (Фернандеш 70'), Гедеш, Роналдо
Селекционер: Фернандо Сантош

Мароко: Мунир, Дирар, Бенатия, Да Коща, Хакими, Ел Ахмади (Фаир 86'), Бусуфа, Амрабат, Зиеш, Беланда (Карсела-Гонзалес 75'), Бутеб (Ел Кааби 69')
Селекционер: Ерве Ренар