Ювентус победи категорично Милан с 4:0 и спечели Купата на Италия за четвърти пореден път. "Бианконерите" направиха и първата крачка към златния дубъл в калчото, тъй като тимът се нуждае от само една точка, за да спечели 7-а поредна титла.

Пред пълните трибуни на стадион "Олимпико" в Рим, футболистите на треньора Масимилиано Алегри категорично надиграха "росонерите", като и 4-те гола паднаха през второто полувреме. Меди Бенатия се разписа на два пъти, Дъглас Коща добави едно попадение, а Никола Калинич си отбеляза автогол.

Така рекордьорът по спечелени купи на Италия вдигна трофея за 13-и път в своята история.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/y0wgn-xgyoc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

В началото на срещата символичните домакини стояха по-добре на терена, но първата опасна ситуация бе за Милан в 8-ата минута. Джанлуиджи Буфон спря удар отблизо на Патрик Кутроне по великолепен начин.

В 16-ата минута Пауло Дибала опита да изненада Джанлуиджи Донарума с плътен удар от воле, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 22-ата минута отново аржентинецът навлезе на скорост в полето на Милан, като не срещна никакви трудности при преминаването през защитата на гостите. Ударът му обаче не представляваше трудност за Донарума, който изби топката.

В 30-ата минута Буфон пък отново трябваше да показваше класата си, след като отказа Сусо, който стреля отблизо, но легендата се хвърли и изби в углов удар.

В 37-ата минута Марио Манджукич бе изпуснат от защитата на Милан и се възползва от освободеното пространство, засичайки центриране, насочено към него. Донарума обаче се намеси решаващо. Така първото полувреме завърши при нулево равенство.

През втората част Юве продължи да е по-добрият отбор на терена и поведе в 56-ата минута. Меди Бенатия засече центриране от корнер и отблизо изпрати топката с глава в мрежата - 1:0.

В 61-ата минута Дъглас Коща прави резултата 2:0. Футболистът преодоля Донарума с плътен удар от границата на наказателното поле. Вратарят успя да избие топката, но въпреки това тя влетя в мрежата му за втори път.

Само 180 секунди по-късно лек удар с глава хвана неподготвен Донарума, който изпусна левашки топката, а Бенатия, който дебнеше наблизо, без проблеми мушна кълбото в мрежата - 3:0.

В 76-ата минута болката за феновете на Милан стана още по-голяма. Никола Калинич засече центриране от корнер, но вместо да изчисти топката я насочи към собствената си врата.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FJuventusfcita%2Fvideos%2F1795753430471451%2F&show_text=0&width=267" width="267" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Ювентус - Милан 4:0

Голмайстори: Меди Бенатия (56, 64), Дъглас Коща (61), Никола Калинич (64' АГ)

Ювентус: Буфон, Куадрадо, Бенатия, Бардзали, Асамоа, Кедира, Пянич (Маркизио 87'), Матюиди, Коща (Бернардески 75'), Манджукич, Дибала (Игуаин 83')
Треньор: Масимилиано Алегри

Милан: Донарума, Калабрия, Бонучи, Романьоли, Родригес, Франк Кесие, Локатели (Монтоливо 80'), Бонавентура, Сусо (Борини 68'), Кутроне (Калинич 62'), Чалханоглу
Треньор: Дженаро Гатузо