Милан победи Сасуоло с минималното 1:0 в двубой от 26-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Напук на очакванията, "росонерите" стигнаха до успеха по доста труден начин, като в голяма част от срещата гостите имаха сериозно предимство. Единственото попадение в мача бе дело на Матео Мусакио (35'). През второто полувреме Сасуоло бе много близо до изравнителното попадение, но в 64-ата минута тимът остана с човек по-малко, след като Андреа Консигли бе изгонен.

Така Милан вече се намира на 3-ото място с актив от 48 точки, измествайки Интер, който е с 1 по-малко. Сасуоло пък е на 11-о място с 31 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/88RnVz_iN-s" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Срещата започна в бавно темпо, като и двата отбра не предприемаха излишни рискове. Постепенно домакините започнаха да поглеждат по-често към вратата на Андреа Консигли.

Футболистите на Сасуоло обаче намериха играта си и първи стигнаха до опасна ситуация. Филип Джуричич получи хитро подаване дълбоко в наказателеното поле. Футболистът насочи топката към вратата, но Джанлуиджи Донарума демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

В 27-ата минута Сусо центрира балонна топка в пеналтерията. Там Лукаш Пакета успя да засече подаването и от малък ъгъл прати топката към вратата. Консигли обаче не срещна проблеми.

В 35-ата минута домакините поведоха в резултата. Центриране от ъглов удар във вратарското поле намери Матео Мусакио, който се хвърли на плонж и се разписа за 1:0.

В 40-ата минута Жереми Бога проби добре отляво и отправи техничен диагонален изстрел. Топката обаче се удари в дясната греда. Малко след това Бога прати топката във вратата, голът му бе отменен, тъй като футболистът се намираше в засада.

През втората част гостите се втурнаха в търсене на изравнително попадение. Точно когато "голът се печеше" Андреа Консигли бе изгонен. В 64-ата минута вратарят излезе неразчетено извън наказателното поле, не успя да играе с топката и предприе отчаян ход, сваляйки на земята откъсващия се Кшищоф Пьонтек.

Логично, домакините заиграха по-спокойно и можеха да удвоят преднината си в 75-ата минута. Франк Кеси достигна до прекрасен пас в наказателното поле и стреля към левия ъгъл, но резервният вратар Джанлука Пеголо демонстрира прекрасен рефлекс.

В следващите минути "росонерите" се стараеха да задържат притежанието на топката в своя полза, очаквайки последния съдийски сигнал.

В края на двубоя гостите се хвърлиха в отчаяни атаки, но така и не успяха да стигнат до така жадуваното от тях равенство.

Милан - Сасуоло 1:0

Голмайстори: Матео Мусакио (35')

Милан: Донарума, Калабрия, Мусакио, Романьоли, Родригес, Кеси, Бакайоко (Билия 56'), Пакета (Кастийехо 74'), Сусо, Чалханоглу, Пьонтек (Кутроне 85')
Треньор: Дженаро Гатузо

Сасуоло: Консили, Лирола, Демирал, Ферари, Пелузо, Локатели (Бурабия 63'), Сенси, Манянели (Пеголо 68'), Берарди, Бога, Джуричич (Матри 75')
Треньор: Роберто Де Дзерби