България загуби от Белгия с 0:2 в последния си мач в група 6 на елитния кръг от Европейските квалификации по футбол за юноши до 19 години.

Двубоят бе протоколен и за двата отбора, които загубиха шансове за класиране още след вторите си срещи. След поражението от белгийците възпитаниците на Ангел Стойков останаха на последно място в класирането с 1 точка, извоювана срещу домакина Испания в първия мач.

За европейското първенство се класира тимът на Франция, който надигра Испания с 4:2 в директен двубой за първото място. Тимът на България можеше да поведе в 11-а минута срещу Белгия след шут на Станислав Иванов, но вратарят на белгийците Габриел спаси.
Малко по-късно и Атанас Кабов стреля опасно, но не намери рамката на вратата.

През втората част белгийците бяха по-активният отбор и поведоха с гол на Деваеле в 58-а минута. В 67-а минута българите допуснаха второ попадение във вратата си. Точен бе резервата Опенда.

Съставът на България: Шейтанов, А. Христов, Томбак, Кръстев, Тилев, Кабов (76-Гаврилов), Юсуф (63-Янков), П. Христов, Турицов, Костадинов, С.Иванов (66-Т.Иванов)