Шампионът във Висшата лига ще се реши в последния кръг, след като Манчестър Сити и Ливърпул постигнаха трудни победи и в предпоследните си мачове и така Гражданите ще влязат с точка аванс в решаващите двубои.

Хората на Пеп Гуардиола играха след Червените и определено бяха поставени под сериозно напрежение, но с великолепен гол на Венсан Компани в 70-ата минута успяха да стигнат до триумфа.

Капитанът се разписа с удар от около 26 метра, което може да се окаже и най-важното попадение по пътя към титлата. Лисиците имаха своите моменти, като в края Келечи Ихеаначо пропусна да накаже бившия си тим от добра позиция.

Преди това Ливърпул също се измъчи, но спечели с 3:2 при визитата си в Нюкасъл. Червените на два пъти загубиха аванс в резултата, останаха и без Мохамед Салах, който бе пометен от вратаря Мартин Дубравка, но все пак спечелиха след попадение на резервата Дивок Ориги в 86-ата минута.

Хората на Юрген Клоп обаче трябва да победят Уулвърхемптън и да се надяват, че Сити няма да спечели при гостуването си в Брайтън, за да може титлата да се завърне в Мърсисайд след 29 години.

В битката за Топ 4 нещата също са почти ясни. Манчестър Юнайтед и Арсенал не успяха да победят в своите срещи, което остави Червените дяволи извън Шампионската лига, докато Артилеристите имат само теоритични шансове да изместят Тотнъм. Челси със сигурност се завръща в надпреварата след 3:0 над Уотфорд.

Стана ясен и последният изпадащ, след като Кардиф загуби от Кристъл Палас и така уелсците се завръщат в Чемпиъншип след само един сезон във Висшата лига. Реално обаче, тимът на Нийл Уорнок не изглеждаше, че заслужава да бъде част от елита, въпреки някои добри мачове.