30-ият кръг в Германия хвърли яснота кой ще спечели титлата и кои ще бъдат изпадащите този сезон.

Хегемонът за предходните седем сезона и категоричен лидер в класирането Байерн Мюнхен демонстрира мощта си и съсипа Байер насред Леверкузен с 4:2, като разликата в резултата можеше да бъде още по-голяма.

Утешението за домакините се казва Флориан Вирц, който матира Мануел Нойер в края на мача и стана най-младият голмайстор в историята на Бундеслигата.

Томас Мюлер записа две асистенции и изравни рекорда от 20 голови подавания на Кевин Де Бройне, но германецът ще има още три мача на разположение, за да излезе еднолично на върха.

Мюлер получи пети жълт картон през кампанията и за първи път в своята кариера ще пропусне мач от Бундеслигата заради наказание. Той няма да бъде на разположение на треньора Ханзи Флик за домакинството на Борусия Мьонхенгладбах на 13 юни.

Любопитното е, че пети жълт картон в Леверкузен получи и Роберт Левандовски, който се отдалечава от головия рекорд на Герд Мюлер (40 попадения през сезон 1971/72). Полякът вкара четвъртия гол за своите срещу "аспирините" и вече е на кота 30 през сезона, увеличавайки преднината си пред Тимо Вернер от РБ Лайпциг.

"Биковете" от Лайпциг сътвориха голям гаф у дома срещу последния Падерборн, който им открадна точка с гол в 92-ата минута. Така РазенБалшпорт почти сигурно губи битката за второто място.

На въпросната позиция се бетонира Борусия Дортмунд, който беше без куп основни играчи, но все пак излъга намиращия се в чудесна форма Херта с 1:0. Единственото попадение беше дело на Емре Джан след почивката.

Тъжно поражение у дома срещу Волфсбург допусна Вердер Бремен, който е на осмо място по титли на Германия и втори по купи на страната след Байерн. Северняците са пред второто изпадане в историята си и първо от 40 години насам.

Ето всички резултати от кръга:

Фрайбург - Борусия Мьонхенгладбах 1:0
1:0 Петерсен - 58'

Айнтрахт Франкфурт - Майнц 0:2
0:1 Ниакате - 43'  0:2 Кунде - 77'

Фортуна Дюселдорф - Хофенхайм 2:2
1:0 Хенингс - 5'  1:1 Дабур - 16'  1:2 Цубер - 61'  2:2 Хенингс - 76', д.

РазенБалшпорт Лайпциг - Падерборн 1:1
1:0 Шик - 27'  1:1 Щродиек - 92'

Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен 2:4
1:0 Аларио - 9'  1:1 Коман - 27'  1:2 Горецка - 42'  1:3 Гнабри - 45'  1:4 Левандовски - 66'  2:4 Вирц - 66'

Борусия Дортмунд - Херта 1:0
1:0 Джан - 58'

Вердер Бремен - Волфсбург 0:1
0:1 Вегхорст - 82'

Унион Берлин - Шалке 1:1
1:0 Андрих - 11'  1:1 Кени - 28'

Аугсбург - Кьолн 1:1
0:1 Модест - 85'  1:1 Макс - 88'