Реал Мадрид победи Нумансия с 3:0 в двубой от 1/8-финалите за Купата на Краля, игран стадион "Нуево Естадио Лос Пахаритос".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан стигнаха до победата след голове на Гарет Бейл и Иско от дузпа. Едно попадение добави и Борха Майорал Моя в края на мача.

Реваншът между двата тима на стадион "Сантяго Бернабеу" ще се играе на 10 януари от 22:30 часа наше време.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xS5lyT8ml7k" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна равностойно за двата отбора. В 7-ата минута Гарет Бейл отправи удар, но топката профуча точно над напречната греда.

В 13-ата минута Игинио мина на слалом през защитата и стигна пред самия вратар, след което шутира, но кълбото се размина на косъм от вратата на Кико Касия.

В 35-ата минута Реал Мадрид получи възможност да изпълни дузпа. Карлос Гутиерес игра грубо в наказателното поле и съдията Хавиер Естрада Фернандес посочи бялата точка. Гарет Бейл се нагърби с отговорността и успя да отбележи, пращайки неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратата. Така завърши и първото полувреме.

През втората част двата тима продължиха с равностойната си игра, като гостите на нялкоко пъти имаха възможност да удвоят преднината си.

В 47-ата минута Марко Асенсио прати топката в наказателното поле, но защитата на Нумансия внимаваше и до по-сериоза опасност така и не се стигна.

В 59-ата минута Мунир реагира великолепно и спаси удар на Дани Карвахал, след като получи прецизен пас, разсякъл защитата. Опитът му беше насочен в долния десен ъгъл, но стражът се хвърли по превъзходен начин, за да го спре.

Само минута по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като съдията Фернандес показа втори жълт картон на Папе Мали Диаманка за груба игра.

В 77-ата минута Иниго Перес изправи публиката на крака. Футболистът оправи атрактивен удар от центъра на терена и бе на косъм да прехвърли излезлия напред Кико Касия, но топката нацели горната греда.

В 88-ата минута "белия балет" получи правото да изпълни втора дузпа. Карлос Гутиерес повали Лукас Васкес на тревата. Този път Иско застана зад топката и я заби неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

В добавеното време на двубоя Борха Майорал Моя оформи крайния резултат с добър завършващ удар.

Нумансия - Реал Мадрид 0:3

Голмайстори: Гарет Бейл (35 д.), Искo (89 д.), Борха Майорал Моя (90+1)

Нумансия: Мунир, Медина, Калво, Гутиерес, Рипа (Валкарсе 20', заменен от Матеу в 46'), Лареа, С. Перес (И. Перес 63'), Нието, Диаманка, Мия, Игинио
Треньор: Ягоба Арасате

Реал Мадрид: Касия, Карвахал, Вайехо, Начо, Ернандес, Себайос (Иско 74'), Йоренте, Асенсио (Хакими 86'), Лукас, Бейл (Ковачич 61'), Майорал Моя
Треньор: Зинедин Зидан

Сория, стадион "Нуево Естадио Лос Пахаритос"
Съдия: Хавиер Естрада Фернандес