Европейският клубен първенец Реал Мадрид не спира да пренаписва историята в Шампионска лига.

"Кралският клуб" се е запътил към трети пореден триумф в турнира, след като снощи победи с 2:1 Байерн в Мюнхен в първи 1/2-финален мач. Така испанският колос се превърна в първия отбор, който успява да нанесе шест поредни загуби на баварците в надпреварата, като статистиката включва и допълнителните 30 минути от миналия сезон.

Серията започна през 2011/12, когато домакините се наложиха с 2:1 на "Сантиаго Бернабеу", но отпаднаха след дузпи. През 2013/14 Реал спечели и двата двубоя на 1/2-финалите в Шампионска лига – 1:0 и 4:0 в Германия, а през миналия сезон надделя с 2:1 и 4:2 в Испания. Реал снощи постигна и трети пореден успех на "Алианц Арена", а головата разлика в шестте мача е 15:5 за иберийците.

Това беше и 25-ти мач между двата колоса в КЕШ/ШЛ, което е абсолютен рекорд. "Белият балет" поведе в прякото съперничество с 12:11 победи (плюс 2 равенства), като тази статистика включва единствено редовните 90 минути и се води официална от УЕФА.