Реал Мадрид победи Жирона с 3:1 в реванша на стадион "Монтиливи" и с общ резултат 7:3 се класира за полуфиналите за Купата на Краля.

"Белия балет" не срещна никакви затруднения в лицето на домакините, като столичани контролираха случващото се на терена през цялото време. Карим Бензема бе над всички тази вечер, след като се разписа на два пъти през първото полувреме и затвърди добрата си форма. През втората част каталунците успяха да върнат едно попадение, благодарение на Педро Поро, но малко след това Маркос Йоренте отбеляза дебютния си гол за гостите и оформи крайния резултат.

Така Реал се присъедини към останалите полуфиналисти - Барселона, Валенсия и Бетис. Четирите последни останали участника в надпреварата ще научат разпределението си на 1 февруари от 14:30 часа. Жребият ще се състои на стадион "Бенито Виямарин" в Севиля, където ще се изиграе и финалният сблъсък на 25 май. Срещите от предпоследната фаза на надпреварата ще се изиграят на 5 и 6 февруари, като реваншите са на 26 и 27 февруари.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/n6HLOs9SuTg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна добре за домакините, след като центрирана топка от пряк свободен удар срещна напречната греда. Малко след това Сюнг-Хо Паик се освободи в наказателното поле и дръпна спусъка, но опитът му бе осуетен от Серхио Рамос.

В 8-ата минута мощна атака на гостите завърши с фалцов удар на Карим Бензема от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 27-ата минута "белия балет" поведе в резултата. Карим Бензема получи хубаво подаване отдясно. Французинът нахлу в наказателното поле, преодоля Марк Муниеса и нанесе техничен удар, който попадна в левия ъгъл.

В 41-ата минута Кристиан Стуани пропусна златна възможност, след като стреля от упор на наколко метра от голлинията. Кейлор Навас обаче внимаваше и направи страхотно спасяване.

Две минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Винисиус Жуниор проби в пеналтерия и подаде към Бензема, който нанесе диагонален удар по трева, който остави безпомощен вратаря Горка Ирайсос  - 0:2. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част Реал продължи да контролира действията на терена. Винисиус Жуниор на няколко пъти притесни защитата на Жирона, но завършващите му пасове така и не намериха целта си.

В 65-ата минута резултатът можеше да стане класически, но Лукас Васкес направи фрапантен пропуск, след като на празна врата нацели напречната греда.

В 72-ата минута домакините върнаха едно попадение. Прекрасната им атака завърши с извеждащо подаване на Алекс Пачон към Педро Поро, който запази хладнокръвие и преодоля Кейлор Навас, пращайки топката по земя във вратата.

Само четири минути по-късно Реал възстанови преднината си. Маркос Йоренте, отправи плътен диагонален удар от границата на наказателното поле и записа дебютно попадение за тима си в официален мач.

В 83-ата минута Гарет Бейл получи топката и се възползва от свободното пространство пред себе си и стреля от далечно разстояние. Ударът му с десния крак обаче бе неточен и кълбото премина високо над напречната греда.

Жирона - Реал Мадрид 1:3

Голмайстори: Карим Бензема (27', 43'), Педро Поро (72'), Маркос Йоренте (76')

Жирона: Ираисос, Рамальо, Бернардо, Муниеса (Хуанпе 46'), Поро, Карнеро, Луиш, Гранел, Сюнг-Хо (Пачон 69'), Лосано, Стуани (Фернандес 59')
Треньор: Еусебио Сакристан

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос (Начо 64'), Марсело, Йоренте, Кроос, Себайос, Лукас, Винисиус (Бейл 67'), Бензема (Асенсио 58')
Треньор: Сантяго Солари