Реал Мадрид стигна до убедителна победа с 4:1 над Валядолид в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Мунисипал Хосе Сория".

Раната от загубата от Аякс през седмицата очевидно не е излекувана и футболистите на треньора Сантяго Солари започнаха доста колебливо срещата. "Белия балет" можеше да получи гол още в 12-ата минута, но Рубен Алкарас пропусна да се разпише от дузпа. Все пак домакините поведоха, благодарение на Ануар Мохамед Тухами (29'). Рафаел Варан (34') обаче възстанови равенството.

През втората част гостите вдигнаха темпото и Карим Бензема (51'д., 59') на два пъти бе в прегръдките на съотборниците. В края на двубоя пък Лука Модрич (85') оформи крайния резултат.

Така Реал продължава да е на третото място и вече има актив от 51 точки, с 5 по-малко от градския съперник Атлетико Мадрид. Отборът на Валядолид пък е 16-и с 26 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/VK4wGE49yUA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна двуостро, а домакините получиха право да изпълнят дузпа в 12-ата минута. Алваро Одриосола игра непозволено в наказателното поле, задържайки за ръката Оскар Плано и съдията Хесус Хил Мансано посочи бялата точка. Рубен Алкарас се нагърби с отговорността, но пропусна, пращайки топката високо над напречната греда.

В 15-ата минута след добра атака на домакините Серджо Гуардиола Наваро прати топката във вратата. При попадението останаха съмнения за засада. Реферът Мансано се консултира с ВАР отмени гола. Ситуацията се повтори и в 19-ата минута, като системата за видеоповторения отново бе пусната в действие.

В 24-ата минута Карим Бензема овладя перфектно подаване в наказателното поле и си освободи пространство за удар. Французинът шутира, но топката мина малко над напречната греда.

Четири минути по-късно Серхио Регилон бе добре изведен в пеналтерията и видя възможност за отбелязване, но прати шута си далеч встрани от дясната греда.

В 29-ата минута домакините поведоха в резултата. Далечно центриране отдясно намери непокрития Серджо Гуардиола Наваро. Футболистът засече на шпагат подаването и отклони успоредно на голлинията към Ануар Мохамед Тухами, който безпроблемно прати топката във вратата.

Реал изравни в 34-ата минута. Вратарят на Валядолид Жорди Масип не се намеси добре при центриране от ъглов удар. Топката попадна в Рафаел Варан и от близко разстояние защитникът се разписа - 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част футболистите на Реал леко вдигнаха оборотите и започнаха по-често да поглеждат към вратата на домакините. Усилията им бяха възнаградени, когато в 50-ата минута също получиха правото да изпълнят дузпа. Оскар Плано повали на земята Одриосола и реферът Мансано отново посочи бялата точка. Карим Бензема застана зад топката и не сгреши - 1:2.

В 57-ата минута Дани Себайос можеше да направи резултата 1:3, но Масип направи отлично спасяване след удара от воле на играча на "белия балет" и изби в ъглов удар.

Две минути по-късно Карим Бензема отново бе точен. Нападателят надскочи защитата в малкото наказателно поле, за да засече центриране на Тони Кроос от корнер и с глава прати топката в долния десен ъгъл.

В 77-ата минута домакините можеха да върнат едно попадение. Серджо Гуардиола Наваро се оказа на правилното място в правилното време в при центриране от ъглов удар и отправи удар към вратата. Топката обаче се удари в лявата греда.

В 80-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Каземиро получи втори жълт и съответно червен картон.

Макар и с 10 човека, гостите успяха да вкарат ново попадение в 85-ата минута. Прекрасен рейд на Лука Модрид завърши с плътен диагонален изстрел по земя, който не остави шансове на Масип.

Валядолид - Реал Мадрид 1:4

Голмайстори: Ануар Мохамед Тухами (29'), Рафаел Варан (34'), Карим Бензема (51'д., 59'), Лука Модрич (85')

Валядолид: Масип, Антонио, Фернандес, Калеро, Начо, Мичел, Тухами (Верде 63'), Алкарас, Кеко (Чоп 73'), Плано (Юнал 86'), Наваро
Треньор: Хосе Мигел Гонсалес

Реал Мадрид: Куртоа, Одриосола, Начо, Варан (Вайехо 88'), Регилон (Марсело 89'), Каземиро, Модрич, Кроос (Валверде 74'), Себайос, Асенсио, Бензема
Треньор: Сантяго Солари

Валядолид, стадион "Мунисипал Хосе Сория"
Съдия: Хесус Хил Мансано
Жълти картони: Начо (Валядолид); Одриосола, Регилон, Куртоа, Каземиро, Марсело (Реал)