Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа е бил заменен на почивката срещу Брюж заради стомашни проблеми, съобщиха официално от клуба.

Белгиецът бе освиркан от феновете, след като пусна нови два гола и не се появи за втората част, но след това бе съобщено, че не се е чувствал добре.

Изглежда обаче, че от клуба по-скоро опитват да оправдаят слабото представяне на стража, който през последните седмици определено не е на себе си.

Алфонс Ареола влезе от пейката и направи много важно спасяване след паузата, за да предотврати изоставане от 0:3 и да помогне за равенството 2:2, като нищо чудно и да бъде титуляр в следващия двубой.

Статистиката сочи, че Куртоа е допуснал 59 гола в 44 мача с екипа на Реал, което прави средно по 1,34 на двубой. Разбира се вината невинаги е изцяло негова, но усещането е, че е разколебан и в Шампионската лига през  този сезон получи 5 попадения от само 8 точни удара.