Реал Мадрид постигна първата си победа в Шампионската лига този сезон, след като надигра с 1:0 като гост Галатасарай. Двубоят бе от изключителна важност за “Кралете”, които записаха само 1 точка в първите си два мача и нова издънка тази вечер можеше да коства позицията на Зинедин Зидан начело на тима.

Тони Кроос обаче вкара така ценното попадение в 18-та минута, а другият герой за испанците бе много критикуваният в последно време Тибо Куртоа. Белгиецът направи няколко впечатляващи спасявания, особено през първото полувреме.

Така с този успех Реал се изкачи на второто място в Група А с актив от 4 точки, на цели 5 зад абсолютния лидер ПСЖ. Клуб Брюж вече е трети с 2 точки, докато Галатасарай е на дъното с 1.

Треньорът на домакините Фатих Терим изненада със състав без нито един турчин като титуляр, докато любопитното за Реал бе, че Тони Кроос вкара в своя мач номер 100 в Шампионската лига. Само Тиери Анри, Златан Ибрахимович, Андреа Пирло и Кристиано Роналдо са успявали да го направят. Серхио Рамос пък стана защитникът с най-много мачове в турнира - 121, като изпревари друга легенда на “Кралете” Роберто Карлос (120).

Домакините започнаха много надъхано срещата и подкрепяни от фанатичната си публика създадоха две много добри положения в началните минути. В 10-та Флорин Андоне изскочи сам срещу Тибо Куртоа, но от границата на наказателното поле стреля право в белгиеца. Минути по-късно румънският таран получи нова възможност. След центриране от фаул Андоне намери топката от въздуха, но Куртоа отново показа класа.

Така се стигна до 18-та минута, когато Реал поведе. Карим Бензема и Еден Азар разсякоха защитата на домакините с двойно подаване, белгиецът пусна към точката на дузпата. Там дебнеше Тони Кроос, който стреля технично, получи си рикошет в тялото на Сери и топката мина зад Муслера - 1:0 за Реал.

До края на първата част домакините търсеха всячески изравнителния гол. Марсело обаче изби пред голлинията в 34-та минута, а малко след това Беланда засече добро центриране на Бабел, но Куртоа отново се отчете със спасяване.

В началните минути на второто полувреме играта бе равностойна, но преднината даваше повече самочувствие на Реал. В 53-та минута Кроос изведе Бензема на стрелкова позиция, но и Муслера показа класа, за да отрази. Малко след това французинът искаше дузпа за нарушение в наказателното поле, но претенциите му не бяха уважени от рефера.

Пропускът на вечерта в Шампионската лига бе в 65-та минута. Реал разви много добра атака, при която Бензема изведе Азар сам срещу Муслера. Белгиецът финтира стража на Галатасарай, но на празна врата стреля в напречната греда. До края Реал се защитаваше добре и не допусна напрежение пред своята врата. Гол не падна и в отсрещната и така Реал си тръгна с трите точки от Истанбул.

Галатасарай - Реал Мадрид 0:1

0:1 Тони Кроос 18’

Галатасарай: Муслера, Мариано, Люиндама, Маркуш, Нагатомо, Н’Зонзи, Сери (77 - Мор), Донк (46 - Фегули), Беланда (67 - Байрам), Бабел, Андоне

Реал Мадрид: Куртоа, Марсело, Рамос, Варан, Карвахал, Каземиро, Валверде (79 - Хамес), Кроос, Азар (79 - Винисиус), Родриго (82 - Йович), Бензема