Реал Мадрид победи с 3:1 като гост Клюб Брюж и приключи с победа участието си в Група А на Шампионската лига. Испанците си бяха осигурили класиране за осминафиналите предсрочно, заради което треньорът на тима Зинедин Зидан си позволи да пусне голяма част от играчите, на които залагаше по-рядко през сезона.

Победата бе изкована след голове на бразилските перли Родриго (53) и Винисиус (64), както и на опитния Лука Модрич в края. Ханс Ванакен (55) бе дал надежди на домакините с изравнителен гол. Въпреки успеха Реал приключи на втора позиция в групата с 11 точки и вероятно ще има тежък съперник в осминафиналите. Убедителен лидер с 16 е ПСЖ. Клуб Брюж пък ще продължи в Лига Европа като трети с 3 точки, докато Галатасарай (2) отпада от евротурнирите.

Първият шанс се откри пред домакините. В 11-та минута Тау изскочи на стрелкова позиция и отправи силен шут, но Алфонс Ареола отрази. Отговорът на Реал бе бърз и в 15-та минута Лука Йович като по чудо не реализира. Сърбинът бе намерен в наказателното поле и опита силен удар под гредата, но Симон Миньоле спаси по блестящ начин.

Заключителните минути на първата част бяха по-интересни. В 34-та минута Иско стреля опасно от границата на наказателното поле, но прати топката малко над гредата. В първата минута на добавеното време пък гол на Еманюъл Денис бе отменен заради засада.

Събитията през втората част се развиха бързо. Реал поведе в 53-та минута, когато Одриосола центрира по прекрасен начин от дясното крило, а Родриго засече топката от въздуха за 1:0. Това бе 6-ти гол на младия бразилец за Реал, като по-любопитното е, че до този момент той бе отправил 8 удара към противниковите врати.

Лидерството на испанците продължи едва 101 секунди. В 55-та минута Ханс Ванакен се оказа на точното място в точния момент и “взриви” трибуните с изравнителен гол. Халфът получи хубаво подаване от Денис при една контраатака и с хубав диагонален удар направи 1:1.

Десетина минути по-късно Реал поведе отново. Центриране отляво бе свалено с глава от Лука Йович, но Родриго не успя да засече. Последва меле, в което най-щастлив се оказа Винисиус. Бразилецът отблизо нямаше как да сбърка и направи 2:1. В края Лука Модрич реши всичко с трети гол. Хърватинът стреля с едно докосване от границата на наказателното поле след пас на Каземиро и не остави никакви шансове на Миньоле.

Клуб Брюж - Реал Мадрид 1:3

0:1 Родриго 53’

1:1 Ханс Ванакен 55’

1:2 Винисиус 64’

1:3 Лука Модрич 90+1’

Клуб Брюж: Миньоле, Консуну, Мехеле, Дели, Собол, Баланта, Вормер, Ванакен, Влитник (70 - Де Кетелере), Денис, Тау (59 - Шрайверс)

Реал Мадрид: Ареола, Менди, Милитао, Варан, Одриосола, Каземиро, Модрич, Иско (84 - Валверде), Винисиус (73 - Диас), Родриго, Йович (77 - Бензема)