Рома продължава да мача в Серия А и след 2:1 като гост над Удинезе записа осмата си поредна победа в първенството.
Въпреки отпадането от Шампионската лига и загубата с 0:2 от Реал Мадрид през седмицата, момчетата на Лучано Спалети изиграха стабилен мач в Удине.
Един Джеко в началото на срещата и Алесандро Флоренци в края донесоха трите точки, с които “вълците” се укрепиха на третото място в класирането и продължават да мечтаят за нещо повече от класиране за Шампионската лига за следващия сезон.
В края Бруно Фернандеш вкара почетното попадение за домакините.
Рома изигра срещата с лекота и още в началните минути се виждаше, че само чудото може да ги лиши от победата. Удинезе пък се намира в незавидна серия, заради която част от феновете на тима влязоха на стадиона след 15-та минута.
По този начин те не видяха първото попадение в срещата. В 14-та минута Салах асистира на Един Джеко, който с лекота вкара за 1:0. Малко преди това Карнезис спаси много опасен удар на босненеца с глава, както и шут на Диего Пероти с десния крак.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zKn7PLqE0_A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Домакините рядко имаха положение пред противниковата врата, но Диас Фелипе и Франческо Лоди все пак опитаха да затруднят Войчех Шчесни, но без успех.
След почивката Удинезе опита нещо като натиск и в началните минути след подновяването на играта Шчесни спаси силен удар на Сирил Теро.
При последвалото изпълнение на ъглов удар Дуван Сапата беше останал непокрит на точката на дузпата и с глава прати топката в гредата.
До края Рома контролираше играта и не допускаше повече слабости в защита. В предни позиции пък успяха да вкарат втори гол, след като в 74-та минута Алесандро Флоренци се оказа на върха на атаката и технично успя да чукне топката покрай Карнезис.
Двубоят изведнъж стана интересен в края, след като в 85-та минута Бруно Фернандеш намали резултата с мощен шут по диагонала. Домакините обаче не стигнаха до нищо повече от почетен гол в мача.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Ux0vYLjLx_0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Удинезе - Рома 1:2
0:1 Един Джеко 14'
0:2 Алесандро Флоренци 74'
1:2 Бруно Фернандеш 85’
Удинезе: Карнезис, Видмер, Данило, Фелипе, Аднан, Баду (78 - Кузманович), Халфредсон, Лоди, Еденилсон (46 - Сапата), Фернандеш, Теро (72 - Матос)
Рома: Шчесни, Флоренци, Манолас, Зуканович, Дин, Наинголан, Кейта, Пероти, Салах (90 - Строотман), Ел Шаарави (70 - Пянич), Джеко







Helpbook: Нощно заграбване на плажна ивица в Кранево в полза на частен бизнес
Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар10:35 | 14 мар 2016 г.
07:54 | 14 мар 2016 г.
20:15 | 13 мар 2016 г.
19:47 | 13 мар 2016 г.
18:39 | 13 мар 2016 г.
Напиши коментар